Deray Yurdakul Kimdir

Deray Yurdakul Kimdir

Sitemizde Röportaj Yaptığımız Yazarlardan Deray Yurdakul’un Biyografisi.

Deray Yurdakul, 1975 Adana doğumlu olan Deray Yurdakul eğitimci bir ailenin kızı olduğundan kitap okumak yaşamımın vazgeçilmezi oldu. İlkokul döneminden itibaren sanata olan merakı nedeni ile okumak, yazmak bir tutkuya dönüştü. Resim, şiir ve tiyatro dallarında çeşitli yarışmalara katılıp çeşitli ödüller aldı. Zaman içerisinde yazmak daha ağır basınca sık sık ufak notlar almaya ve bunları da sosyal medya üzerinden paylaşmaya başladı.

Bir dönem Ankara, daha sonra da Çukurova Üniversitesinde Basın Halkla İlişkiler departmanında çalıştı. Şimdi de Fen Edebiyat Fakültesinde Bölüm Şefi olarak çalışmakta.

D’li Cümleler; yazar ve dostlarının teşviki sonucu kitap haline dönüşmesi kararı ile ortaya çıktı. Şimdilik kendine yazar ifadesini kullanmayan, tek kitap ile yazar oldum demenin bu işin hakkını veren üstadlara saygısızlık olacağını düşünen Deray Yurdakul, şimdilik ‘’yazan’’ ya da ‘’yazabilen’’ olduğumu düşünüyor, okudukça, sevgiyi, hüznü paylaştıkça ilerleyip mutlu ve başarılı bireyler olabileceğimize inanıyorum ifadeleriyle duygularını dile getirmiştir.

Deray Yurdakul, sosyal yardım kuruluşları ile de çeşitli etkinliklerde bulunmaktadır. Bakırköy kapalı koğuş kadın cezaevi İstanbul, Kürkçüler E tipi ve F tipi cezaevi ile hafta sonu da Karataş kapalı koğuş kadın cezaevi olmak üzere ‘’kitap ve yaşam’’ konulu seminer-söyleşiye katılmıştır.

‘’Ayrıca engelsiz yaşam vakfına, huzurevleri ve onkoloji merkezlerine de çeşitli söyleşilere katılma protokolleri görüşüldü. Bu sayede daha çok kişiye yüreklerine ulaşıp hayata olumlu bakabilmek umut ve sevgi aşılmayı hedefliyorum.’’Diye ifade ediyor Deray Yurdakul.

Yaşam birlikte tebessüm edip emek verip iyiye doğru adımlar attıkça huzurlu, güzel ve anlamlı olur…

Deray Yurdakul’un Kitapları:

D’li Cümleler

Deray Yurdakul İletişim Adresleri:

E-Posta: yurdakulderay@gmail.comderay yurdakul resimleri kimdir

Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/Deray-Yurdakul-339520089563007

Facebook Profili: http://www.facebook.com/deray.yurdakul

Twitter Profili: http://twitter.com/Deray_Yurdakul

Instagram Profili: http://instagram.com/derayyurdakul

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺