Deli Kadın Hikayeleri-Mine Söğüt

Deli Kadın Hikayeleri Kitabının Yazarı Kimdir, Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri Kitabını Oku, Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri Kitabından Sözler, Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri Kitabının Konusu, Mine Söğüt’ün Deli Kadın Hikayeleri Kitabı Hakkında.

Mine Söğüt kitabından kadınları çektiği acıları anlatıyor. İnsanın okurken kafa yormaya teşvik eden, çoğu zaman ruh halinizi etkileyen bir kitap. Kitabı okurken ruh halinizi olumsuz etkileyebilir. Mine Söğüt’ün ‘Deli Kadın Hikayeleri’ adlı kitabından bazı alıntılar:

Beş Sevim Apartmanı – Rüya Tabirli Cinperi Yalanları, Kırmızı Zaman, Şahbaz’ın Harikulâde Yılı 1979, Madam Arthur Bey ve Hayatındaki Her Şey gibi romanları ve çeşitli biyografi, monografi, söyleşi kitaplarıyla okurların yakından tanıdığı Mine Söğüt bu defa hikâyeleriyle karşımızda.

Hani derler ya insan ölürken hayatı bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçermiş, yok çocuğum, yalan. Ben ölüyorum ve hayatım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden falan geçmeyecek. Hissediyorum. Ben unutmak istiyorum doktorcuğum. Eskiden olan her şeyi unutmak. İnsan ölürken geçmişi hatırlarsa çok üzülür değil mi? İnsan ölürken kendi kendini niye üzsün ki? Je veux seulement oublier… Ah doktorcuğum o şarkıyı alırken içimden dikkat et çok güzel bir cümle vardır, o düşmesin: Vie qui veut me tuer, beni öldürmek isteyen hayat, c’est magnifique, muhteşemdir. Çocuğum hayat gerçekten muhteşemdir. Şarkılar da muhteşemdir ama hayat onlardan daha muhteşemdir. Hayat bu kadar muhteşem olmasaydı çocuğum, o şarkıları söyleyecek, o şarkıları melodi melodi ezberleyecek şevki nasıl bulabilirdik, değil mi ya!

Kelebeklerden korkuyorum anne. Kısacık yaşamları, kocaman dev ağızları var onların. Rengarenk kanatlarının altında korkunç sırlar saklı.

Geceleri ben ağır, çok ağır bir taşın altında uyurum. Gündüzleri hafif, çok hafif bir yaprağın ucunda yaşarım.

Bu şehir öyle bir şehir ki, küçük bir kız üzülür, üzüldüğü anlaşılmaz. Kuşlar cehennem çığlıklarıyla ötüşür, duyan olmaz. Bir ağaç acıkır, kimse… Hiç kimse umursamaz.

Gelecekle ilgili güzel hayaller kurmak insanı iyileştirir. Geleceği umutsuz insan, çok geçmez, ölür.

Aşkı hikaye yapan imkansızlıktır değil mi anneanne?Deli Kadin hikayeleri mine sogut

Bana ait tek odanın penceresi hep karanlığa bakar. O yüzden geçmişimi de göremem geleceğimi de. Zifiri bir hayatın içinde hem kalabalık, hem yalnızlık.

Deliliğin cazibesi ne kadar tehlikelidir bilemezsiniz.

Aşk için bu gece rüyaya yat dedi, falcı. O gece hiç uyuyamadım.

3.05/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺