Dan Brown Sözleri

Melekler ve Şeytanlar, Dijital Kale, İhanet Noktası, Da Vinci Şifresi, Kayıp Sembol, Cehennem Adlı Kitaplarının Yazarı Dan Brown’un Söylediği Sözler, Kitaplarından Alıntı Sözler.

Dünyanın en çok okunan yazarlarından, kitapları yayımlanan her ülkede en çok satan kitaplar arasında yer alan, romanları sinemaya uyarlanan Amerikalı yazar Dan Brown’un söylemiş olduğu sözlerden olsun, kitaplarından alıntı olsun sizler için Dan Brown’un sözlerini bu yazımızda paylaşıyoruz.

Dan Brown’un özlü, güzel, kitap sözleri, resimli sözlerini, kitap alıntılarını isterseniz facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Amerikalı yazar Dan Brown’un sözleri:

Başarı kolay gelmez, her zaman dikenli tellerin arkasında saklanır. İnsan ise çoğu zaman basit olanı yani zorluklardan korkarak kaçmayı tercih eder. Yokuş yukarı çıkmak zor olduğundan yokuş aşağı inmek hep daha çok tercih edilen bir durumdur. Ancak güzel manzaralar hep yükseklerde saklıdır.

Geçmişte verdiğimiz kararlar geleceğimizin mimarıdır.

Bilim ve din çekişmeli değildir. Bilim basitçe anlaşılmak için çok gençtir. Melekler ve Şeytanlar kitabından alıntı.

Sevmeyi öğrenirsen, yaşamayı unutursun. Eğer sevmezsen, hayatına yıllar katarsın ama yıllarına katacak bir hayat bulamazsın.

Bir fikrin geniş kitleler tarafından kabul edilmesi, onun gerçekliğinin ispatı değildir.

Dünyada dünyanın ne anlama geldiğinden haberdar olmaksızın yaşamak, bir kütüphanede kitaplara dokunmaksızın gezinmek gibidir.

Eğer sabah saat 4’te çalışma masamda değilsem en üretici saatlerimi kaçırdığımı hissederim. Çalışmaya erken başlayışımın yanı sıra çalışma masamda antik bir kum saati bulundururum ve her bir saatte onu ters çevirmek, yerine oturtmak ve biraz hızlı hareket ettirmek için mola veririm. Bu benim kan (ve düşünce) akışımı hızlandırır.

Liderler savaş ilan etmeden önce ölümü herkesin tadacağını hatırlasalardı, dünya çok daha farklı bir yer olabilirdi. Kayıp Sembol kitabından alıntı.

Her şey olanaklıdır. Olanaksız olan biraz zaman alır. Dijital Kale kitabından.

Tarih bize bir şey öğrettiyse o da bu gün alaya aldığımız garip düşüncelerin bir gün kabul edilen gerçeklere dönüştüğüdür

Tarih boyunca her Aydınlanma Çağı’nı, ters yöne iten bir karanlık çağ izlemiştir. Doğa ve denge yasaları da böyledir. Ve bu gün dünyamızda büyüyen karanlığa bakacak olursak, bunun, eşit oranda bir ışığın da büyüdüğü anlamına geldiğini fark ederiz.

Yaşam gizlerle doludur. Hepsini hemen öğrenemezsin.

Hiçbir şey daha yaratıcı… Daha yıkıcı değildir. Bir amaca yönelmiş bir zekâdan daha fazla. Cehennem kitabından alıntı.dan-brown-resimli-sozleri

Zihinlerinizi açın, dostlarım. Bizler, hepimiz anlamadıklarımızdan korkarız.

Kendimiz için yaptığımız şeyler, bizimle beraber ölüp gider. Başkaları ve dünya için yaptıklarımızsa ölümsüzdür…

Cehennemin en karanlık yerleri, buhran zamanında tarafsız kalanlara ayrılmıştır. Cehennem kitabından alıntı.

Başarmak zordur; kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır; ama manzara tepeden seyredilir.

3.29/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.