Dağ 2 Replikleri

Gişede Büyük Başarı Gösteren Dağ 1 Filminin Devamı Dağ 2 Filmi Vizyona Girdi.

Dağ 1 filmi 2012 yılında vizyona girmişti. 2012 yapımı Dağ 1 filmi seyirci tarafından büyük bir beğeni toplamıştı. Dağ 1 filminin devam filmi olan Dağ 2 filmi de vizyona girer girmez büyük bir beğeni topladı. Dağ 1 filmi hakkında bilgileri sitemizde Dağ 1 Replikleri sayfasında bulabilirsiniz.

Murat Arkın’ın canlandırdığı sniper yani keskin nişancı Arif Sayar karakteri ateş etmeden önce Hüseyin Nihal Atsız’ın Kahramanların Ölümü şiirinden sözler söylemektedir. Hüseyin Nihal Atsız’ın Kahramanların Ölümü şiirinin sözlerini okumak isteyenler web sitemizde Hüseyin Nihal Atsız Kahramanların Ölümü Şiiri Sözleri sayfasında bulabilir.

Ayrıca Dağ 2 filminin resimli repliklerini Dağ 2 Resimli Replikleri sayfasından bulabilirsiniz.

Dağ 2 Filminin Yönetmeni Kimdir?

Dağ 1 filminin yönetmenliğini yapan Alper Çağlar, Dağ 2 filminin de yönetmenliğini üstlendi.

Dağ 2 Filminin Senaristi Kimdir Senaryosu Kime Aittir?

Dağ 1 filminin yönetmenliğini yapan ve senaristliğini yapan Alper Çağlar aynı zamanda Dağ 2 filmin de senaristliğini de yaptı.

Dağ 2 Filminin Vizyon Tarihi Ne Zamandır?

Dağ 2 filmi 4 Kasım 2016 tarihinde vizyona girdi.

Dağ 2 Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Dağ 2 filminin oyuncu kadrosunda; Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz, Açelya Özcan, Bedii Akın, Emir Benderlioğlu yer almıştır.

Dağ Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Dağ 2 filminde; Üsteğmen Oğuz Çağlar karakterini Çağlar Ertuğrul, Uzman Çavuş Bekir Özbey karakterini Ufuk Bayraktar, Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa karakterini Murat Serezli, Gazeteci Ceyda Balaban karakterini Ahu Türkpençe, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Şahin karakterini Atılgan Gümüş, Astsubay Kıdemli Üstçavuş ve keskin nişancı olan Arif Sayar karakterini Türk sinemasının ünlü oyuncularından Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın, Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu karakterini Ahmet Pınar, Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel karakterini Armağan Oğuz, Nabat karakterini Açelya Özcan canlandırmıştır.

Dağ Filminin Konusu Nedir?

İstanbullu Oğuz ile Keçiörenli Bekir’in askerde yaşadıklarının üzerinden altı sene geçmiştir. İstanbullu Oğuz Üsteğmen olmuş Keçiörenli Bekir Uzman Çavuş olmuştur.  Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa komutasındaki bir tim görev için yola çıkmışlardı. Tim de Üsteğmen Oğuz Çağlar ve Uzman Çavuş Bekir Özbey’de vardır. Tim’in görevi DAEŞ tarafından kaçırılan ve infaz edilecek olan gazeteci Ceyda’yı kurtarmaktır. Kuzey Irak’taki DAEŞ’in elinden gazeteci Ceyda’yı kurtaran ekip,  gazeteci Ceyda’yı Türkiye’ye sağ salim getirmekle görevlendirilmiştir. Fakat düşman her taraftadır. Kurtarma operasyonu son derece tehlikeli ve zorlu olacaktır.

Dağ 1 filminin replikleri:

dag-2-resimli-replikleriBiz görünmeyenleriz. Bilinmeyenleriz. Öykülerimiz yazılmayacak. İsimlerimiz hatırlanmayacak. Unutulacağız. Senin çekiciniz, gerdiğin okun ucuyuz. Ansızın beliririz, ansızın gideriz. Senden cefa uzak dursun diye evlatların kurtulsun diye yaptıklarımız önemli değil bilmesen de olur. Sen güvende ol yeter.

Hayatta her şeyin bir bedeli var. Bedava mal yok ne insana, ne hayvana. Ölmek kolay, öldürmek daha da kolay. Zor olan görevini yapmak yanındaki adamı yaşatmak, eve tek parça dönmek. Bu yol yufka yüreklilerin yolu değil.

Bizi ancak biz kurtarabiliriz.

3.91/5 (127)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

11 Cevaplar

 1. Mustafa dedi ki:

  Mustaga başçavuş filmin sonunda bekirle oğuza ” beyler maksekizde ki ilk göreviniz diye bişey sölüyor. O kelime tam olarak ne. Türkçe sözlükte öle bir kelime bulamadım

 2. yaren dedi ki:

  Turkmen kizin BARIŞ SAVAŞTA BELLİ OLUR diyodu

 3. Taha dedi ki:

  Gerilir zorlu bir yay
  Oku firlatmak için
  Gece gökte doğar ay
  Yükselip Batmak için.
  Mecnun inler kanını
  Leylaya katmak için
  Cilve yapar sevgili
  Gönül Kanatmak için
  Şair neden gam çeker?
  Şiir yaratmak için
  Dağ da neden bağırılır
  Feleğe çatmak için
  Açılır tatlı güller
  Arılar tatmak için
  Tanrı kızlar yaratmış
  Erlere satmak için
  İnsan büyür beşikte
  Mezarda yatmak için
  Ve…
  Kahramanlar can verir
  Yurdu yaşatmak için..

 4. fahri dedi ki:

  türkmen kızının sözylediği bi söz vardı bilen varsa yazabilir mi

 5. Muhammed dedi ki:

  Keskin nişancının ateş etmesen önceki söylediği tekerlemeleri biliyosanız yazar mısınız ?

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.