Da Vinci’s Demons-Da Vinci’nin Şeytanları Replikleri

Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinden En Güzel Resimli Replikler, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinden Leonardo Da Vinci Replikleri, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinden Unutulmaz Replikler, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinin Konusu, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinin Oyuncuları, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinin Karakterleri, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinin Yönetmeni Kimdir, Da Vinci’s Demons Da Vinci’nin Şeytanları Dizisinde2. Bayezid’ı Kim Canlandırıyor?

Da Vinci’s Demons-Da Vinci’nin Şeytanları Oyuncuları: Tom Riley, Laura Haddock, Blake Ritson, Lara Pulver, Elliot Cowan, Alexander Siddig, Eros Vlahos, Hera Hilmar, Gregg Chillin, Tom Bateman, Kieran Bew, Akın Gazi

Özgün adı Da Vinci’s Demons olan Da Vinci’nin Şeytanları dizisinde; Leonardo Da Vinci karakterini Tom Riley, Zoroaster karakterini Gregg Chillin, Nico karakterini Eros Vlahos, Lucrezia Donati karakterini Laura Haddock, Girolamo Riario karakteirini Blake Ritson, Lorenzo Medici karakterini Elliot Cowan, Vanessa karakterini Hera Hilmar, Al-Rahim ya da diğer adı ile Türk karakterini Alexander Siddig, İkinci Bayezid karakterini Akın Gazi canlandırmaktadır.

Da Vinci’nin Şeytanları-Da Vinci’s Demons Konusu: Da Vinci’s Demons dizisinde yani Da Vinci’nin Şeytanları dizisinde; Rönesans’ın başkenti Floransa’da geçirdiği fırtınalı gençlik yıllarında dünyanın en önemli dahilerinden birinin bugüne kadar ‘anlatılmamış’ hikayesinin konu alıyor. Oldukça zeki ve tutkulu olan 25 yaşlarındaki sanatçı aynı zamanda bir mucit, kılıç ustası, aşık, hayalperest ve idealist biri olarak biliniyor. Serbest düşünür olarak, insan üstü diye tabir edilebilecek bir zeka ve yeteneğe sahip olan Da Vinci kendi gerçekliği ve hızla geçen zaman sınırlaması arasında gidip gelmektedir. Geleceği görmekle kalmıyor, aynı zamanda onu yaratıyordu.

Da Vinci’s Demons yani Da Vinci’nin Şeytanları dizisinden en güzel replikler:

Türk: Benimle tüttürür müsün Da Vinci?
Leonardo Da Vinci: İçinde ne olduğuna bağlı?
Türk: Tütün ve dediklerine göre ileriyi görüşü sağlayan ve şeytanları davet eden siyah çöplemenin karışımı.
Leonardo Da Vinci: Ben ikisine de inanmam.
Türk: O zaman neden içmiyorsun?… Tarih gerçeği bastıran insanlar tararafından silah haline getirilmiş bir yalandır. Kaderinde olan,öğreneceğin o bilgi doğru olarak kabul edilen her şeyi tepetaklak çevirecek.
Leonardo Da Vinci: Bunu nasıl bilebilirsin ki?
Türk: Hayat bir nehir gibidir diye bir söz duydun mu?
Leonardo Da Vinci: Evet
Türk: Bu sözde en çok anlaşılamayan şey nehrin sirkülasyonel olduğu. Bir kişinin ölümü diğerinin doğum kapısını açar. Bu belirli kapının nasıl açıldığını bilmek ister misin?
Leonardo Da Vinci: Evet.
Türk: Önceden uyarayım ama. Bazı kapılar karanlığa çıkar.

Leonardo Da Vinci: Ben gördüğüm her şeyi çizebilirim Andrea. Her şeyi ama onun yüzünü çizemiyorum. Denedim yapamıyorum. Çizemiyorum. Yüzünü hatırlayamıyorum.

Leonardo Da Vinci: Gördüğüm her şeyi resmedebilirim hareket halinde bile.

Ben Yeryüzü’nün ve Parıldayan Cennet’in oğluyum. Susadım. Lütfen bana Hafıza Çeşmesi’nden içecek bir şey ver.

Ben Yeryüzü’nün ve Parıldayan Cennet’in oğluyum.

Girolamo Riario: Para için çırpınan adi bir hayvanla aydın bir adamın Tanrı’ya ulaşması arasındaki farkın altında bilgi yatar.

Leonardo Da Vinci: Steganografiyi duymuş muydunuz? Yunanlıların geliştirdiği bir kriptografi. Gizlenmiş yazı anlamına geliyor. Temelde bir şeyin içinde şifreli bir mesaj yerleştirmektir.

Lorenzo Medici: Hayatın sunduğu yol dikse sen de başını dik tut.

Vanessa: Yalan söyledin Leonardo. Bana mucize sözü vermiştin. Uçacağımızı söyledin. Güneş gibi parlayacağımızı söyledin ama senin dünyan da güneş yok. Sadece soğukluk ve gölgeler var.

Türk: Artık görülere ve şeytanlara inandığını görüyorum.

Şafak sökünce Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm gücünü hissedeceksiniz.

Göremiyor musun? Benden düzeltmemi istediğin durum savaş açmamı istediğin adamları göremiyor musun? Benim toplarıma, kapsüllerime patlayıcılarıma, bombardıman ateşime sahipler. Nasıl bilmiyorum ama benim silahlarıma sahipler. Benim çalışmalarıma, tasarımlarıma sahipler.

Hala farklı bir şekilde karşılaştığımız, farklı bir şekilde yaşadığımız bir dünyayı hayal ediyorum.

Ne kadar saygı talep edersen o kadar saygı görürsün.

Altın ve gümüşle uğraşıyor olabilirim ama çeliğin de dilinden gayet iyi anlarım.

Adım Niccolo Machiavelli. Saygıdeğer hukuk bilgini Bernardo’nun oğluyum.

Bana aşk sorumlulukmuş gibi geliyor.

İkimizde hayata aşksız bağlandık.

Benim adım Leonardo Da Vinci. Belki adımı duymuşsunuzdur. Ben bir sanatkârım, evet. Ayrıca anatomist ve önemli bir mühendisim.

Ölenler ölmesi gerektiği için ölmüştür.Da Vincinin seytanlari film Replikleri

Bazen ne kadar kibirli olduğumu unutmuşum.

Hayatın sunduğu yol dikse, sen de başını dik tut.

II. Bayezid: Allah ebedi devletimizi mübarek kıldı.

II. Bayezid: Ben hiç bir şeyden korkmam.

3.24/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.