Çocukların Temel İhtiyaçları-Kemal Çakmaklı

Çocukların Temel İhtiyaçları Nelerdir, Çocukların Temel İhtiyaçları Kitabının Yazarı Kimdir, Kemal Çakmaklı’nın Çocukların Temel İhtiyaçları Kitabını Oku, Kemal Çakmaklı’nın Çocukların Temel İhtiyaçları Kitabının Konusu Nedir, Kemal Çakmaklı’nın Çocukların Temel İhtiyaçları Kitabının Özeti.

Kemal Çakmaklı’nın ‘’Çocukların Temel İhtiyaçları’’ adlı kitabından alıntılar:

Çocuk ve ergen psikiyatrisi (Child And Adolescent Psychiatry) dünya tıp fakültelerinde çok önemli anabilim dallarından birisidir.

Bu alanda işin uzmanları, âlimleri, öğretim üyeleri yüz bin sahife civarında bilimsel kitaplar yazmıştır.

Böylece konu değişik yönleriyle derinlemesine ele alınmıştır. Arzu eden okuyucularımız bu tür literatürleri kişisel kitaplığımızda da görebilirler.

Çocuk, sadece bizler için değil, tüm insanlığın geleceği anlamındadır. Öyle ise onların iyi bir şekilde anlaşılması, yetiştirilmesi gerekmektedir. Bunun için görüldüğü gibi yüz binlerce sahife kitaplar yazılmakta, satılmakta ve okunmaktadır.

Herkesin canı vardır.

Bireyin kendi sağlığıyla ilgili olarak bir miktar tıp bilmesi ihtiyaçtır. Buna self-help denilmektedir. Burada kişinin sağlık alanında da kendi kendine yardımı söz konusudur.

İşte halk okulları (adult school), anne baba okulu (mother and father school), evlilik okulu (marriage school) bu amaçla var edilmiştir.

Şimdi konumuz çocuk ve ergen psikiyatrisi içerisinde çocukların temel ihtiyaçlarıdır.

Sağlıklı, başarılı, mutlu çocuk yetiştirebilmek için şu husus hemen hatırlanmalıdır.

1. Anne karnındaki dönem-intra uterin hayat, doğum anıyla İlgili aşama-perinatal dönem, doğum sonrası-post natal çağ bilinmeli ve gerekli koruyucu tıp tedbirleri alınmalıdır.

2. Tıp hizmetlerinin klinik öncesi, klinik ve klinik sonrası olmak üzere üç şekilde olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

3. Beş tip aile modeli bulunmaktadır. Bunlardan birisi doğru diğer dördü ise yanlıştır. Bunların bilinmesi ve ona göre tedbirlerin alınması lazımdır.

Elbette bu maddelerin sayısını arttırmak mümkündür.

Çocukların temel ihtiyaçları adını verdiğimiz bu kitabımız bu defa halk sağlık eğitimi için özel olarak hazırlanmıştır.

Hedefimiz insanlığa gücümüz oranında hizmettir. Bu alanlarda daha geniş bilgi edinmek isteyen okuyucularımız, arzu ederlerse diğer kitaplarımıza da ulaşabilirler.cocuklarin temel ihtiyaci kemal cakmakli

Çocuk ve ergen psikiyatrisiyle ilgili bilgilerin usulüne uygun olarak toplum istifadesine sunulması yolunda tüm gayretlerin birleştirilmesi gereği ortadadır.

Bu çalışmamız bir bilim, sanat ve meslek olan sosyal çalışma anabilim dalının, psikiyatrik sosyal çalışma ihtisası, bilgi, görgü ve deneyimlerine göre anneler, babalar, öğretmenler, hekimler ve diğer ilgililer için hazırlanmış müracaat kitabıdır.

4/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.