Çocuk Deyip Geçmeyin-Adem Güneş

Adem Güneş’in Çocuk Deyip Geçmeyin Kitabını Oku, Adem Güneş’in Çocuk Deyip Geçmeyin Kitabının Konusu, Adem Güneş’in Çocuk Deyip Geçmeyin Kitap Alıntısı, Adem Güneş’in Çocuk Deyip Geçmeyin Kitap Sözleri.

Timaş Yayınları tarafından 2015 yılında yayımlanan Pedagog Adem Güneş‘in Çocuk Deyip Geçmeyin kitabı 240 sayfadan oluşmaktadır.

Adem Güneş’in Çocuk Deyip Geçmeyin kitabından alıntılar, sözler:

Ne kadar değerli insan gördüysem onların çocuğa değer verdiğini de gördüm.

Zira çocukluk dönemi, “akıl” ile öğrenme dönemi değil, “his” ile kişilik kazanma dönemidir.

Çocuğa değer vermek bir lütuf değil, insan olmanın gereğidir.

Hani hep bildik bir teselli vardır ya “çocuktur unutur” diye… Yetişkinler bilirler ki, çocuk ne kadar zarara uğratılsa da ertesi gün yine gelecek ve coşku dolu hal ile kendisini inciten yetişkinin etrafında dönüp duracaktır. Çocuğun bu hali yetişkini yanıltır, çocuğun dünü unut-tuğu zannedilir… Hâlbuki çocuğun aklı unutsa da hisleri unutmaz…

Değer verilen çocuk değerli olur…

Avrupa’da aileler çocuklarına belli yaşlarda spor imkânı sunmayı bir ebeveynlik görevi olarak görürler Ancak spor dalları da kendi içinde ikiye ayrılır. Temel kazanım sporları ve ayrıcalıklı sporlar.cocuk deyip gecmeyin adem gunes

Eğitim yaşamın doğal akışı içinde zorlamadan devam eder.

Mesela televizyonda filmler orijinal dilinde yayımlanır ve alt yazılıdır. Çocuklar film izlerken hem “duyarak” dil öğrenirler hem de altyazı okuyarak okuma alışkanlığını geliştirirler.

3/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺