Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın-Hande Kazanova

Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın Kitabının Yazarı Kimdir, Astrolog Hande Kazanova’nın Kitapları, Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın Kitabını Oku, Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın Kitabından Sözler, Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın Kitabının Konusu, Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın Kitabının Özeti.

Astroloji yorumları yapan Hande Kazanova’nın ‘Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın’ adlı kitabından alıntılar:

Çocuğunuzla Yıldızınız Barışsın, annelere hem çocuklarını tanımaları, hem de içlerindeki çocuğu ortaya çıkarmaları için yazıldı.

Bu kitap size çocuğunuzu, kendinizi, hatta annenizi tanımanız için bir kapı aralıyor. O kapıdan girin; çok eğleneceksiniz!

Çocuğunuzu doğru tanımak, tepkilerini anlamak, onunla iyice kaynaşmak için burçlara da başvurabileceğinizi hiç düşündünüz mü? Burçların rehberliğinde mutlu aile rehberi sizi bekliyor. Hande Kazanova en vazgeçilmez ilişkimizin haritasını çıkardı: Çocuğunuzla Yıldınız Barışsın.

İçindeki keşfetme arzusu acı duygusundan daha mı güçlü? İşte size bir Koç çocuğu. Melankoliye eğilimi mi var? Aman dikkat! Hassas bir Balık olabilir. Çocuğunuz öğrenmeye meraklı bir Yay, ama okuldan soğudu mu? Telaş etmeyin, yeniden ısınması işten bile değil. Belki de Akrep; kararlı, mağrur ve maceraperest. Ya da masal tutkunu bir Oğlak. İkizler de olabilir, her zaman cin fikirli, her zaman çocuk; Kova ise kâşif ve kendi yolunu çizen bir dâhi; Başak ise düzen tutkunu ve detaycı. Ortalıkta “küçük dağları ben yarattım” edasıyla dolaşan birini görürseniz bilin ki o bir Aslandır. Mükemmeliyete âşıksa Terazi, ailesine düşkünse bir Boğa da olabilir, şefkatli ve sevgi dolu bir Yengeç de…

Hangi burçtan olursa olsun her çocuk bir hazinedir; bu hazineyi koruyup kollamak, geliştirmek de annelere düşer. Tabii onu önce iyi tanımaları gerekir.

Daha küçük bir çocukken, sabahları uyanmak dünyanın en zor işi gibi gelirdi bana.

Bazen özellikle 4 yılda bir artık yılın oluşmasıyla. Güneş bir burçtan diğerine geçerken gün olarak kaymalar oluşabilir. Bu kaymalar bir günlük kaymalardan ziyade, saatlik kaymalarıdır.

Bir çocuk düşünün, anne karnından çıkmak için devamlı mücadele eden, dünyaya ilk “merhaba” dediğinde güçlü, kalın çığlığıyla “Ben geldim” diye haykıran. Daha ilk tanışmanızda ve gözlerinin içine baktığınızda bu çocuğun ne kadar sabırsız ve hevesli olduğunu anlarsınız. Koç çocukları dünyaya güçlü ve etkili bir şekilde “Merhaba” derler. Adeta “Ben geldim, buradayım ve daha şimdiden her şeyi çok ama çok merak ediyorum” tavrıyla bakarlar etrafa. Çabucak gözlerini açarlar, her şeyi daha rahat görebilmek ve nereye geldiklerini bir an önce anlamak için.cocugunuzla yildiziniz barissin Hande Kazanova

İçgüdüsel davranan Koç bebeği, acıktığında tepkisini güçlü bir şekilde ortaya koyar, emzirirken bir sorun olursa çabucak sinirlenir. Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, ona ilgi göstermeniz, konuşmanız ve fiziksel temasınız, sinirini ve inatçılığını hemen yatıştırır. Zira siniri çabuk geçer. Onunla devamlı temas halinde olun, konuşun, şarkı söyleyin, komik sesler çıkarın; çünkü bu çocuğun duyma ve görme duyusu diğer çocuklardan daha fazla gelişmiştir ve hemen tepki vererek, ağlarken gülmesine ve şaşırmasına neden olabilirsiniz.

3.79/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺