Charlie’nin Çikolata Fabrikası Replikleri

Roald Dahl’ın Kitabından Sinemaya Uyarlanan Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Güzel Replikleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Yönetmeni Kimdir, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmininin Konusu Nedir, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Willy Wonka Kimdir Replikleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Charlie Bucket Kimdir Replikleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminden Willy Wonka Sözleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminden Charlie Bucket Sözleri, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Oyuncuları ve Karakterleri Kimlerdir, Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filmi Hakkında.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmi; Çocuk Edebiyatı’nın dünyaca ünlü ismi olan Galli yazar Roald Dahl‘ın 1964 yılında kaleme aldığı yazdığı özgün adı Charlie And The Chocolate Factory olan Charlie’nin Çikolata Fabrikası adlı kitabından aynı adla sinemaya uyarlanmıştır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filminin yönetmeni Tim Burton’dur.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Oyuncuları: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter, Noah Taylor, Missi Pyle, James Fox, Deep Roy, Christopher, Adam Godley, Franziska Troegner

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Karakterleri: Charlie Bucket karakterini Freddie Highmore, Willy Wonka karakterini Amerikalı oyuncu Johnny Depp, Büyükaba Joe karakterini David Kelly, Büyükanne Georgina karakterini Liz Smith, Büyükanne Josephine karakterini Eileen Essell, Büyükbaba George karakterini David Morris, Charlie’nin annesi Bayan Bucket karakterini Helena Bonham Carter, Charlie’nin babası Bay Bucket karakterini Noah Taylor, Veruca Salt karakterini Julia Winter, Violet Beauregarde karakterini AnnaSophia Robb, Mike Teavee karakterini Jordan Fry, Augustus Gloop karakterini Philip Wiegratz, Bay Salt karakterini James Fox, Bayan Beauregarde karakterini Missi Pyle, Oompa-Loompa karakterini Deep Roy, Willy Wonka’nın babası Dr. Wilbur Wonka karakterini Christopher Lee, Bay Teavee karakterini Adam Godley, Bayan Gloop karakterini Franziska Troegner, Bayan Salt karakterini Francesca Hunt canlandırmaktadır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası Filminin Konusu; Fakir bir ailenin çocuğu olan Charlie, şehirde bulunmasına rağmen evlerinden bile görebildiği çok büyük bir çikolata fabrikası olan Willy Wonka’nın çikolata fabrikası herkes gibi merak etmektedir. Willy Wonka, çikolata fabrikası sayesinde zengin olmuş biridir. Herkes, Willy Wonka’nın yıllardır kapalı olan esrarengiz çikolata fabrikasını merak etmektedir. Günlerden bir gün Willy Wonka 5 çikolata ambalajının altına altın bilet saklamıştır. Altın biletleri bulan 5 çocuk fabrikaya girme hakkına sahip olacak ve içlerinden biri hayallerinin ötesinde bir dünyaya kavuşacaktır. Charlie ise çikolata alamayacak kadar fakir olmalarına rağmen çikolata fabrikasına girmek için elinden geleni yapacaktır. Ve Charlie fabrikaya büyükbabasıyla birlikte girer. Onlar gibi dört çocukta çikolata fabrikasına girmeye hak kazanır. Charlie diğer çocuklar Veruca Salt, Violet Beauregarde, Augustus Gloop ve Mike Teavee’ye göre daha sakin ve tokgözlüdür.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmin replikleri:

Büyükbaba Joe: Tarihteki en büyük benzerlerinden 50 kat büyük bir fabrika.

Aslında, karınlarını zar zor doyururlardı. Charlie Bucket dünyadaki en şanslı çocuğuydu. Ancak bunu henüz bilmiyordu.

Willy Wonka: Çikolata fabrikamı sonsuza kadar kapatıyorum. Üzgünüm.

Büyükbaba Joe: Oradan dışarı çıkan bir tek şey paketlenmiş ve gideceği adres yazan çikolatalar.

Dünyanın sevgili insanları ben Willy Wonka. Bu yıl beş çocuğun fabrikamı ziyaret etmesine izin verme kararı aldım. Ayrıca bu çocuklardan bir tanesi hayallerinin ötesinde bir özel ödül alacak.

Sevgili seyirciler beş sıradan Wonka çikolatasının sıradan ambalajın altında beş altın bilet saklandı. Bu beş çikolata dünyanın herhangi bir yerindeki, her hangi bir ülkenin herhangi bir şehrinin sokağındaki herhangi bir mağazada olabilir.

Charlie Bucket: Ama yılda bir çikolata yiyorum o da doğum günümde.

Violet Beauregarde: Çünkü hep ben kazanırım.

Başka bir iş bulursun. O vakte kadar çorbayı biraz daha sulandırırım olur biter.Charlienin cikolata Fabrikasi filmi

Büyükbaba Joe: Willy Wonka bir dahiydi. Biliyor musun? Çikolatalı dondurma da yeni bir yönetim icat etmişti. Dondurmanın saatlerce soğuk kalmasını sağlayacak bir yöntem. Sıcak bir günde güneşin altında bile bırakabilirsin ve dondurman erimez.
Charlie Bucket: İyi de bu imkânsız.
Büyükbaba Joe: Ama Willy Wonka yaptı.

3.24/5 (25)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺