Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan-Şeyda Koç

Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan Kitabını Oku, Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan Romanı  Kaç Sayfa, Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan Kitabının Konusu, Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan Kitabından Sözler, Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan Kitabından Alıntılar.

Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan kitabı Okur Kitaplığı’ndan çıktı.

Okur Kitaplığı tarafından 2015 yılından yayımlanan Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan kitabı 248 sayfadır.

Şeyda Koç’un Cennet Bülbülü Mahpeyker Kösem Sultan romanından alıntılar:

Mutluluk nedir ki sultanım; ben sizin yanınızda elbette mutluyum. Ama sadece sınırlı zamanlarda ve sizin izin verdiğiniz ölçüde. Sizin yanınızda onurluyum, âşk doluyum. Lakin bu odadan dışarı çıkınca bütün gözler üzerimde. Ben ki; Ortadoks Papazın babasının biricik kızı Anastasya, aşağılayıcı bakışlar altında!

Sus Kösem! Kapat o şakayık dudaklarını yakışmıyor! Kötü sözler çıkmasın şerbet kokan leblerinden. Her nefesin bir bedeli, her bedelin bir zamanı var. Senin bedelin âşkımız değil. Rabbime dua ediyorum, bu âşkımızda bizi büyük bedeller ile sınamasın Sultanım!

Mahpeyker Kösem Sultan, tarihin derinliklerinden zorlayarak çıkardığımız bir kitabın çoğu zaman sayfalarına şerhler koyarak ve yeniden yorumlayarak okumaya çalıştığımız ve buna rağmen de bilindik ezberleri tekrarlamaya alıştığımız bir rol kadın oldu neredeyse.

kosem sultan seyda KocŞeyda Koç, tüm ezberlerin arasında düşüncelerine ve hislerine yol açarak kurgunun imkânları ile ve edebî üslûbunun yetkinliğiyle okuru hem tarihin yaşanmış dönemini yeniden üreterek algılamaya hem de hayatın satır aralarını okumaya davet ediyor.

Mahpeyker Kösem Sultan’ın tarihe iz düşmüş diğer kadınlar kadar tarihi ezberleri bozan bir rol model olduğu olgusunu içten içe hissedeceksiniz bu romanda. Onu “Cennet Bülbülü” olarak elinizden düşürmeden soluksuz okuyacaksınız.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.