Carice Van Houten Kimdir

Game of Thrones Dizisi Melisandre Kimdir?

Bu yazımıza dünya çapında en çok izlenen dizi olan Game of Thrones, Türkçesi ise Taht Oyunları olan dizisinin Melisandre karakterini canlandıran Carice Van Houten’in hayatından bahsedeceğiz.

Tam adı Carice Anouk van Houten olan Hollandalı tiyatro ve sinema oyuncusu Carice Van Houten 5 Eylül 1976 Hollanda’nın küçük bir kasabası olan Leiderdorp kasabasında doğdu. Margje Stasse ile Theodore van Houten çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. Carice Van Houten baba tarafından İskoçyalıdır.

Carice van Houten, birçok tiyatro oyununda ve sinema filminde rol aldı. Hollanda Film Festivali’nin büyük ödülü olan Gouden Kalf Ödülü’nü 3 kez kazanmıştır. Carice van Houten’in Gouden Kalf Ödülü’nü kazanmasına neden olan filmler şunlardır Suzy Q,Undercover Kitty, Zwartboek.

Game of Thrones Melisandre

Carice Van Houten, Game of Thrones dizisinde Kızıl Rahibe, Kızıl Kadın, Işık Tanrısı Rahibesi adları ile anılan Melisandre karakterini canlandırmaktadır. Taht oyunları dizisinde canlandırdığı Melisandre rolü ile dünya çapında tanınan bir isim haline gelmiştir.

Melisandre karakteri ile büyük bir üne kavuşan Hollandalı güzel oyuncu Carice Van Houten birçok filmde ve tiyatro oyununda rol almasına rağmen onu dünya çapında şöhrete taşıyan dizi tabi ki tartışmasız Game of Thrones dizisidir.

Game of Thrones dizisinin rahibesi Lady Melisandre karakteri ile güzel oyuncu Carice Van Houten dünya çapında bir tanırlılık yakalamıştır.

Carice Van Houten Evli Mi? Carice Van Houten’in İlişkileri

Alman aktör Sebastian Koch ile 2005 ile 2009 yılları arasında bir ilişki yaşadı. 2013 ile 2015 yılları arasında Hollandalı genç film yönetmeni, yazar Kees van Nieuwkerk ile bir ilişki yaşadı.

Carice Van Houten’in Oynadığı Diziler ve Filmler:

The Fifth Estate-Wikileaks: Beşinci Kuvvet

Game of ThronesTaht Oyunları

Black Death-Kara Ölüm

Valkyrie-Operasyon Valkyrie

Kara Kitap

Knetter

Lepel

Minoes

Suzy Q

Undercover Kitty

Zwartboek

Repo MenCarice Van Houten Kimdir

3 Ronden

Ivoren Wachters

AmnesiA

Het Everzwijn

The Wild Boar

De Passievrucht

2.96/5 (25)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.