Bütün Kadınların Kafası Karışıktır-Ece Temelkuran

Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabından En Güzel Resimli Sözler Alıntılar, Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabı Kaç Sayfa, Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabının Yazarı Kimdir, Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabının Konusu, Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabının Özeti, Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır Kitabından En Güzel Sözler.

Ece Temelkuran’ın Everest Yayınları’ndan çıkan Bütün Kadınların Kafası Karışıktır kitabı 108 sayfadır.

Ece Temelkuran’ın Bütün Kadınların Kafası Karışıktır kitabından alıntılar:Ece Temelkuran resimli kitap alintilari

Peçete koleksiyonu yaptığımızdan beri kadınız.

Uykularına kırgınlıkla dalan kadınlar vardır.

Bütün kadınların kafası karışıktır.

Bir çiçeğin yanından geçer gibi yaşamalıyız aslında.

Yenilmekle uzlaşmak arasındaki yerdedir delilik. Delirdiğinizde herkes, artık mutlu olduğunuzu, her şeyin düzeldiğini sanır. Düzelmiştir de bir bakıma. Çünkü unutmuşsunuzdur.

Denize karşı bir sigara yak. Tek şekerli, demli bir çay koy masaya, çok neşeli bir müzik çalsın mutlaka, kapat gözlerini, gülümse.

Bir gün bir anda, bazı kızgınlıklarını unuttuğunun farkına varacaksın, artık pek düşünmediğini, çünkü artık bildiğini anlayıp, ellerini bir klarnet taksimi gibi uzatacaksın, hâlâ kafan karışık olacak, ama artık bunu seveceksin, sevmelisin de. Kadınsın…

Her ne kadar genellemelere inanmasalar da; karşı cinsi genelleyebilir, kalp kırıklıklarının acısını alakasız birinden çıkarabilirler; hepsini kötü, düşüncesiz ya da güvenilmez zannedebilirler hayatlarının bir bölümünde.

Bütün çocuklar, bir kez olsun, anne ve babalarını cezalandırmak için ölmeyi düşünmüştür mutlaka.

Böyle bir delilik, hastalık değildir. Bu delilik, insan üzerinde işlenen suçların sonucudur. Ve suçlar hiçbir zaman kanıtlanamaz. Gizlenmemiştir, bu yüzden ortaya çıkarılmaz. Kimse cezalandırılmaz. Suçlu olanlara hiçbir zaman suçlarını gösteremeyiz. Suçları yine mahkumlar dinler ve dinledikçe yeni acılar çekerler. Acı, yine acı çekme yeteneği olanlara düşer. Yine dinleyenler duyacaktır. İşte öyküler, bu yüzden hep biraz yanlış adrese gider.

Az ya da çok bütün kadınların kafası karışıktır, çünkü erkekler gibi yalın düşünmezler. Yalın ya da bazen yüzeysel diyelim; bizim lügatta. Bütün kadınlar bazen kararsızdır; hafızalarının bir yerinde daha önce yaşadıklarının kırıntısı vardır, halı altına süpürülmüş ama yok edilememiş.. Bütün kadınlar tedirgindir bazen; okyanusları geçer derelerde boğulurlar. Beklenmedik anlarda müthiş soğukkanlı olur; gördükleri en ufak ilgide paniğe kapılabilirler…

Öyle bir suçluluk duygusu var ki bende, yemeğin yemediğim yarısının bile kalbinin kırıldığını düşünüyorum. Böyle yaşamak kolay olmuyor elbette… İnsan, yaşamayı becerebilenlerin karşısında donup kalıyor. Butun kadinlarin kafasi karisiktir Ece TemelkuranYani merak ediyorum, insanlar nasıl oluyor da yaşamaya ara vermek istemiyorlar. Bana gelince, ara vermek bir yana, yaşamak istediğimden bile o kadar emin değilim… O tür bir saplantım ya da kararlılığım diyelim- hiç olmadı. Kendimi dünya için o kadar zorunlu veya yararlı da görmüyorum üstelik. Soğuk makarna gibiyim, ne dünyaya zarar vermek istiyorum ne de büyük bir yarar sağlamak gibi önlenemez bir isteğim var… Var olmak, o kadar da heyecan verici gelmiyor bana. Buna karşılık, yok olmanın da anlamlı bir yanını göremiyorum.

2.83/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.