Boşluk-Ahmed Günbay Yıldız

Ahmed Günbay Yıldız’ın Romanları, Ahmed Günbay Yıldız’ın Boşluk Romanını Oku, Ahmed Günbay Yıldız’ın Boşluk Kitabından Alıntılar, Ahmed Günbay Yıldız’ın Boşluk Romanının Konusu, Ahmed Günbay Yıldız’ın Boşluk Romanının Özeti, Ahmet Günbay Yıldız’ın Boşluk Kitabından Sözler.

Ahmed Günbay Yıldız’ın Boşluk romanından alıntılar:

İnsanlar fay hatları gibidir. Doğru insanın üzerine hayallerini kurmazsan en ufak sarsıntıları bile hissedersin ve ilk depremde yıkılan her zaman sen olursun.

Her insanın aynı malzemeden yapılmış olduğunu unutuyorlardı. Tıpkı çağın aydınları, makam delisi şöhret budalaları gibi. Çöpçünün de Reisicumhurun da et, kemik, kan ve sudan ibaret olduklarından habersiz.

İnsanlardaki, kendisini esirgeyebilmek hasleti kendisi ile gelişmekte olan asalet duygularıdır. Bununla alay değil iftihar edilir.

Zincirleme hadiseler, nasıl maziden sıralanıp, bugüne gelmişse, istikbale doğru aynı şekilde istikamet tayin edecekti… Mana denizinde kendisini eriten insanların yanında, elbette gaflet uykusunu kendisine sığmak seçenler de olacaktı.

Manasızlığın gayesizlik denizine atlayıp, insafsız bir girdabın akıntısında boğulup kalacaktı.Bosluk Ahmed Gunbay Yildiz

Benim olmanı hiçbir zaman istemedim, ait olmak ve anın içinde birlikte kaybolmak istedim. Bulamasın istedim yarın bizi, geçmiş ve gelecek arasında paylaşılmaktan çok sıkıldım. Çaresiz kalmasına daha fazla tahammül edemedim şimdilerin, seninle birlikte şimdinin çaresizliğe son vermek istedim. Özgür kıldım şimdileri bizlere, özgür kıldım seni, özgür kıldım bizi.

3.69/5 (32)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.