Bize Her Yer Trabzon-Harun Çelik

Trabzonspor İle İlgili Yazılmış Kitaplar, Bize Her Yer Trabzon Kitabını Oku, Harun Çelik’in Bize Her Yer Trabzon Kitabından Sözler, Harun Çelik’in Bize Her Yer Trabzon Kitabı Hakkında.

Harun Çelik’in Kent Kitap tarafından yayımlanan Bize Her Yer Trabzon kitabı 373 sayfadan oluşmaktadır.

Gün ışığı, en doğudan merhaba der memlekete. Trabzon şehri de, ilk selamlananlardandır Karadeniz’de…

Aldığı erken selamın hakkını verir ele avuca sığmayan Trabzonlu… Yurduna, bambaşka ilkler armağan eder her alanda. Futbol, belki en göze çarpanıdır…

1800’lerde Trabzon’da futbol turnuvaları düzenlenirken, tarih 1922’yi gösterdiğinde Anadolu’nun ilk futbol kitabı yine bu şehirde yazılır. Bunun da hakkı ödenir; tam 45 yıl sonra, yazdığı kitapta yeni bir sayfa açar şehir Trabzonspor’la birlikte ve yepyeni ilklerin temelini atar.

Bugün ise ilk defa bir takımı, taraftarı anlatıyor. Futbolu aşan niteliğiyle, sosyolojik bir saha çalışması halini alıyor adeta bu kitap. Bir futbol takımından öte; bir şehri, bir kimliği, bir duruşu ve bir kültürü sunuyor satırları arasında.

Bize Her Yer Trabzon, kilometrelerin anlamını yitirdiği sevgi yoğunluğunda, bir çift rengin ardına düşen milyonların sesi oluyor.

Harun Çelik’in Kent Kitap tarafından yayımlanan Bize Her Yer Trabzon kitabından alıntılar:

Bu kitap tam sekiz aylık bir çalışmanın ürünüdür. Yurdun dört bir köşesinden bize akan bini aşkın yazı arasından seçtiğimiz bir demettir. Keşke imkanımız olsaydı ve tüm yazıları sizinle paylaşabilseydik.

İki yüze karşı iki kişi olsak da fırtına gibi eseriz meydan yerinde.

İstanbul takımları gemileri limana çeksin fırtına kopmak üzere.

”Trabzon Karadeniz takımlarını küme düşürdü.” sözü dünyanın şahit olduğu en büyük yalanlardan birisidir. Trabzonspor alın teriyle şampiyonluklar kazanmıştır, Karadeniz takımları kendisine yattığı için değil.

İki bin kilometre yol yap, golleri on altı yıl sonra izle.

Trabzon Türkiye’dir, Türkiye ise Trabzon.

İsyanın rengidir bordo mavi.Bize Her Yer Trabzon Harun celik

Onlar futbolseverdi, onlar Trabzonspor severdi.

Trabzonspor, bir şehrin sevdasıdır ama sadece bir şehre ait değildir.

Biz Trabzonspor taraftarları, kalbi aynı ritimde atan, aynı anda heyecanlanan, aynı anda üzülüp aynı anda sevinen bir kardeşler topluluğuyuz.

3.38/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺