Biten Nehir-Duygu Şafak Çay

Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir Kitabı Çıktı.

Yazar Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir kitabı raflarda yerini aldı.

Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir adlı hikayesi Roza Yayınevi etiketi ile kitapseverlerle buluştu.

Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir romanı Roza Yayınevi tarafından 2016 yılının Eylül ayında piyasaya çıktı.

Roza Yayınevi tarafından yayımlanan Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir kitabının sayfa sayısı 140 sayfadır.

Duygu Şafak Çay’ın Biten Nehir kitabından alıntılar:

Rüzgârda yaprak savrulur gibi yaşıyoruz dünyada. Bin bir yüzü var üstelik bu tuhaf gezegenin. Kimi güzel kimi çirkin, kimi neşeli kimi kederli, kimi içten kimi sahtekâr. Biten Nehir’de yazar, şaşırarak bakıyor dünyanın her bir yüzüne.

Karanlık ve aydınlık nasıl koyun koyuna ise evrende, insan neslinin de iç âlemleri hem karanlık hem de aydınlık. İyi de bizde, kötü de… Yaşatan ve sağ eden de, öldüren ve mahveden de biziz bizleri. Biten Nehir karamsar dokunuşlarla çizilmiş bir umut tablosu… Bakmayın adının bitmekten söz ettiğine nehirler kurusa da denizi özler.

Ömrümüzün en vaveylalı günlerini ilk gençlik yıllarımızda geçiriyoruz, biten-nehir-duygu-safak-cayne kadar acımasız, ne kadar incitici olabiliyoruz birbirimize karşı. Belki kalplerimizdeki kocaman oyukların nedeni budur. Her ‘’Biten Nehir’’ tarifsiz kederlerimize bu yüzden akar belki de…

Turp ağacını sen de görüyorsun değil mi? Pembeliğinin içindeki beyazlığı görebiliyorsun. Dallarının rüzgarda çıkardığı acımsı, baharatımsı kokuyu duyuyorsun. Biliyorum, hep demiştim sana turp ağacı var.

2.92/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺