Biraz Konuşmasak-Kaan Koç

Kaan Koç’un Şiirleri, Kaan Koç’un Kitapları, Kaan Koç’un Biraz Konuşmasak Kitabını Oku, Kaan Koç’un Biraz Konuşmasak Şiir Kitabından Sözler.

Altıkırkbeş Basın Yayın’dan çıkan Kaan Koç’un şiir kitabı Biraz Konuşmasak kendine has üslubu ile şiir severler ile buluştu.

Kaan Koç’un 2014 yılında Altıkırkbeş Basın Yayın tarafından yayımlanan Biraz Konuşmasak kitabı 96 sayfadan oluşmaktadır.

İyi bir yayımevini hak eden iyi bir şiir dili var Kaan Koç’un. Kopya ve arabesk şiirin 80 sonrası başlayan pirim süreci 2000lerde kopyalamaktan öte pek gidemeyen yeni kuşaklar için de acıdır ki yol olmuştur, Büyük Şairlerin kötü kopyaların fink attığı ve parayla şiir kitabı bastırma sevdasının çılgınca yaşandığı bu saçma zaman diliminde Kaan Koç ve onun gibi şairler çölde yaşamıyormuşuz sanısı yaratıyorlar çok şükür ki. Temiz ve kendine ait bir dile hep ihtiyacımız olacak!

Altıkırkbeş Basın Yayın’dan çıkan Kaan Koç’un Biraz Konuşmasak kitabından alıntılar:

Sanatla başlayıp ilham perisinin göğsünde sonlanan bir devrim.

Çirkinlik saydık bir yenilgiyi oysa aşktı.

Ama gör ki yenildik ve sustuk işte.

İşte sözün do teli, öylesine yitirdi ki dünya beni, her şey kendimi bulmamla başladı.Biraz Konusmasak Kaan Koc

Bir devrim olacak o gün; Mevlana’yı işine gelince kullanıp kapısını tıklatmadan girenlere pis bakan ve işinden kovan, Baki’yi yalnız internette bulup yazısına ekleyen, Edip Cansever’i yalnız şair sanan kendini barış ve hümanizme adamış o müteşairin soluk borusuna giren çürük bir tahtanın dış ucunda sallanan bir bayrak şeklinde.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺