Bir Yudum Aşk-Cuma Bozkurt

Cuma Bozkurt’un Bir Yudum Aşk Kitabından En Güzel Resimli, Özlü, Aşk Sözleri, Alıntıları.

Aşk üzerine yazılmış çok güzel bir eser.

Yazar Cuma Bozkurt’un Bir Yudum Aşk kitabı Sokak Kitapları Yayınları etiketi ile yayımlandı. Sokak Kitapları Yayınları tarafından 2014 yılında yayımlanan Cuma Bozkurt’un Bir Yudum Aşk kitabının sayfa sayısı 212 sayfadır.

Cuma Bozkurt’un Mola Kitap kitap etiketi ile 2016 yılında yayımlanan Bir Yudum Aşk kitabının sayfa sayısı 160 sayfadır.

Cuma Bozkurt’un Bir Yudum Aşk kitabından alıntılar:

Bazen insanlar hayatını baştan aşağı değiştirme ihtiyacı duyar. Aslında hayatında her gün aynı şeyleri yaptığını fark eden her insan yapar bunu, rutin olarak yapılan şeyler çok da heyecan verici şeyler değildir sonuçta. Hayatındaki tüm yaşanmışlıkları bir kenara bırakarak yeni bir düzen oluşturma çabasına girerler, halk arasında buna Sil Baştan diyoruz.

Ben de bu kitap ile sil baştan başladım hayatıma, neler getireceğini bilmeden sadece beklentilerle karalıyorum cümlelerimi. Belki cümlelerimle kalbinizde yer vereceğiniz bir yazar olacağım ki her yazar gibi temennim budur, belki de daha ilk satırlarda unutulmaya yüz tutacak bir insan olacağım raflarda… Hayatımızdaki her olayda olduğu gibi bunda da zaman gösterecek her şeyi ve benim kaderimi sizler çizeceksiniz okuyarak ve paylaşarak.bir-yudum-ask-cuma-bozkurt-ask-sozleri

Ben bir kitap okurken her zaman ”beni anlatan bir cümle var mı” düşüncesiyle okurdum. Bu kitabı yazarken de yine bu düşüncemden yararlanarak cümleleri bir araya topladım, umarım bu cümlelerin tamamı sizi anlatan cümleler olur.

Kendinize güvenmeniz, kendinizi sevmenizden daha önemlidir…

Hayatta bir şeylerin yolunda gitmesini istiyorsak, hayatımızdan önce kendimiz düzene girmeliyiz…

Bir insanın ”kendisiyle barışık olması” demek, hayatında atacağı bütün adımlarda bir sıfır önde olması demektir.

Keşke başta söyleseydin sevilmeye bu kadar dayanamayacağını…bir-yudum-ask-cuma-bozkurt-alinti

Hiç gidemem diyordun ya, bak ayrılığa başrol yazdılar sana.

Sen nasılsın diye sordun da ben kötü mü oldum?

Dikkat ettim de en çok da unutmaya çalışırken hatırlıyorum seni…

Sahi nedir bu aşk dedikleri şey? Durmadan anlam değiştiren bir kavram mı? Neden kimse için tam bir tanımı yok? Anlamı bir tarafa nasıl bir şey bu böyle kimi çok mutlu, kimi acıdan ölüyor?

Belki de tüm bu saçmalıkların genel adıdır AŞK. Ya da. Belki de eline bir kalem alıp sayfalarca zırvalamaktır AŞK.

Sayfalarca seni yazmak, aşkı tarif etmenin en güzel şekli bence…

Aşk satırlarda var olup, satırlarda yok olan, SEN anlamına geliyor benim lügatimde…

En mutlu anın bile sonradan dayanılmaz bir acıya dönüşmesidir: AŞK

Belki de kendini kandırmanın başlangıcıdır, AŞK…

Aslında Aşk: ”İnsanların yalnızlık sorunu için keşfettiği ama onu da eline gözüne bulaştırdığı üç harf, tek heceden ibaret bir kelime…”

Kendimizi her yalnız hissettiğimizde, bizlere mutluluk yaşattığını zannettiğimiz insanlarla bir arada olmaya verdiğimiz isimdir, aşk…

Aşkın en ilginç yanı her insanda farklı anlamlar taşımasıdır.

AŞK elmayı yemekle başlar, ayvayı yemekle biter.

Bu nedenle en iyi aşk kendi tecrübelerinizle yaşadığınız aşklardır.

Aşk, önyargıları affetmez.

Kendince bir aşk yaşamak istiyorsan, düşüncelerinin senden ibaret olması gerekir.

Birçoğumuz daha gülerken bile acaba sonra çok mu ağlayacağız korkusuyla yaşayan insanlarız.

Yalnızlığımızdan kurtuluşumuzun en büyük ve en açık belirtisidir, anlatamadıklarınızın da anlaşılması.

Çığlıklar sadece yüksek ses dalgaları değildir. Âşık bir insan ise karşınızdaki; ya gözyaşlarıdır çığlıkları ya da iç dünyasında sessiz bağırışları…

Zordur sessiz çığlıklarınızı duyan bir insanla karşılaşmak…

Aşkı tek taraflı yaşamayı zaman kaybı olarak düşünebilirsiniz ancak unutmayın vazgeçtiğinizde kaybedersiniz, bütün umutları yitirirsiniz. Böyle olmasına izin vermeyin ve tecrübelerin kucağına kendinizi bırakın. En kötü ihtimal olgunlaşarak çıkacağınız bu savaş bir bakıma size her türlü katkıyı sağlayacaktır.

Fedakârlık çok ağır bir duygudur, emin olmadığımız insanlarla paylaşmamalıyız…

Sevgi, iki yalnızın birbirini selamlaması, dokunması ve korumasıdır.

Saygının korunmadığı bir aşk zamanla bitmeye mahkûmdur…

Beğendiğiniz bedenlere hayallerinizdeki ruhları koyarak âşık olamazsınız. Çünkü aşk beğenmekten önce sevgidir, beğenmediğiniz bir ruha sahip olan her insan aşk değil sadece hoşlantıdır…

Aşk beklemez, bekletilemez… Ne kadar beklerseniz o kadar kaybedersiniz, bu aşkta değişmez bir kuraldır.

Sadece güneşli günlerde yürüyerek yol alamaz insan bazen yağmur bazen de karlı yollarda yürümelidir ki hedefine ulaşabilsin… Aşk da aynen böyledir işte…

Nefret aslında içinde yaşanmamış duyguları barındıran insanların genelde başvurdukları kendini ifade yöntemidir.

Bazı insanlar sizden gerçekten nefret ederler, bazıları kendisini nefret ediyormuş gibi gösterirler ve bazıları ise sadece nefret ettiğini zannederler.

Çok sevme çocuk sonra nefret etmek zorunda kalıyorsun…

Yaşayarak öğrenmek tecrübelerden uzak durmak değildir, aksine yaşayarak öğrenmek demek eninde sonunda kendi tecrübelerinizi kazanın demektir.

Kader yaşadığınız şeylerden çok yaptığınız tercihlerdir. Yani bir insan ile beraber olduğunuz için değil onu tercih ettiğiniz için kaderinizdir.

Sanırım konu aşk olunca akıl, kalbi kıskanıyor.

Bir insana değer verirken kazandıklarınıza ve kaybettiklerinize iyi bakın, kaybettiklerinizin daha fazla olduğu insanlar hem size hem de çevrenize acıdan başka bir şey vermez.

İnsanların hayatı her türlü üç harfe bağlı. Ya aşk ile mutlular ya da acı ile huzursuzlar.bir-yudum-ask-cuma-bozkurt-resimli-alintilar

Mutluluk bir bakış açısıdır. Kimisi görünmeyeni sever mutlu olur. Kimisi görüneni sever yine de mutluluğa erişemez.

Özlemek güzel başlayıp da güzel bitmemiş aşkların söylenmemiş cümleleridir.

Oysa insanın hayatta en çok ihtiyaç duyduğu şeydir belki de umutlar.

Gurur aşkı ziyan eder şarkısını duymayanımız yoktur. Zaten çok da yıllanmış bir parça sayılmaz. Evet, gurur aşkı ziyan eder, yetinmez mahveder, üstüne bir de yakar küllerini sağa sola savurur.

Gurur, aşkı yenen ve de yenebilen tek duygudur. Anne babaya bile karşı çıkarak evlenmeyi düşünen çiftler vardır ama gurur söz konusu olduğunda onlar dahi arkalarına bakmazlar.

Gurur çok sevmenin ve sevdiği için değişme çabasına girmenin bir diğer adıdır. Çok severseniz, çok zayıf biri olursunuz duygusal açıdan. Zayıf birinin sevgi karşıtı duygularına yenik düşmesi gayet olasıdır. Hele ki bir de karşısındakini kaybetmemek adına değişmeyi göze alan biriyse. Ha bu arada bu sadece bir bakış açısı, kesin doğru olarak algılamanıza gerek yok.

Sen benim eksik yanımdın bu yüzden çok sevdim galiba.bir-yudum-ask-cuma-bozkurt-resimli-sozler

İngilizlere göre iki çiftin anlaşabilmesinin en iyi yolu erkeğin sağır, kadının ise kör olması. Aslında düşündüğünüzde gerçeklik payı yüksek bu cümlenin. Erkek alıngandır, her zaman her duyduğuna alınabilir ve karşısındaki bayanı dinlemeden işin gerçeğini öğrenmeden yargılayabilir. Konu kadına gelince farklı olmasa da olay biraz ayrı.

Aşk iki kişiden oluşan bir hikâye gibi karakterleri her zaman aynı kalmasa da ölüme kadar devam eden bir hikâyedir. Her zaman karakterler değişmez tabi, bazen de karakterler kendi içerisinde değişir. Eski kimliklerini yitirir, yeni bir karaktere bürünürler. Bu, aşkın en ürpertici yanlarından biri. Eğer birini olduğu gibi sevdiyseniz en çok da bu durum üzüyor sizi. Çünkü değişen kimliklerin eski kalan aşka ayak uydurmaları mümkün olmuyor.

3.58/5 (33)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.