Bir Usta Bir Dünya Özdemir Asaf

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi Eseri Hakkında Bilgiler.

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi eseri 2015 yılında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkmıştır.

Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi eseri 144 sayfadan oluşmaktadır.

Yapı Kredi Yayınları tarafından 2015 yılında yayımlanan ve 144 sayfadan oluşan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf Tüm Dünyayı Kucaklamak İstedim; Kollarım Yetişmedi adlı eserden alıntılar:

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi işbirliğiyle hazırlanan Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisinin (2 Ekim – 23 Ekim 2015) kataloğu yayımlandı.

“Yaşamak değil,/ Beni bu telâş öldürecek”, “Sen bana bakma,/ Ben senin baktığın yönde olurum”, “Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu,/ Birinciliği beyaza verdiler.”, “Yalnızlık paylaşılmaz../ Paylaşılsa yalnızlık olmaz.” dizeleriyle sevdiğimiz Özdemir Asaf, ölümünün 34. yılında büyük bir sergiyle anılıyor.

Bir Usta Bir Dünya: Özdemir Asaf “Tüm dünyayı kucaklamak istedim; kollarım yetişmedi.” sergisine ait kapsamlı ve oldukça çarpıcı bir katalog hazırlandı. Değerli tiyatro adamı Ferhan Şensoy’un yazısıyla açılan ve Özdemir Asaf ailesinin katkılarıyla hazırlanan katalogta şairin fotoğraflarıyla, kişisel evrakıyla, defterleriyle, elyazılarıyla yaşamöyküsü, sanatçı kişiliği gözler önüne seriliyor. Bir Usta Bir Dunya ozdemir AsafGerçekten de onlarca şiiri ezberimizde olan, dizeleri dillere pelesenk olmuş; şarkılara söz, mektuplara alıntı olmuş büyük şair Özdemir Asaf, diliyle, dünyasıyla, insana bakış açısıyla olağanüstü bir özgünlüğe sahipti.

Şimdi onun bu özgün dünyasına ait fotoğraf ve belgelerden oluşan katalog da kitaplarının bulunduğu raflarda yer almayı hak ediyor.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.