Beyin Senin Hikayen-David Eagleman

Incognito-Beynin Gizli Hayatı Kitabının Yazarından Müthiş Bir Kitap Daha; Beyin Senin Hikayen

Amerikalı nörobilimci David Eagleman’ın özgün adı The Brain: TheStory of You olan Beyin Senin Hikayen kitabı Türkçe olarak raflarda yerini aldı.

David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen kitabı Domingo Yayınevi tarafından 2016 yılında yayımlandı.

Domingo Yayınevi’ndan çıkan David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen kitabının Türkçe çevirisini Zeynep Arık Tozar yapmıştır.

Zeynep Arık Tozar tarafından TÜrkçe çevirisi yapılan David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen kitabı 272 sayfadan oluşmaktadır.

Türkçe olarak yayımlanan David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen kitabının sayfa uygulamasını Bahadır Erşık, kapak uyarlamasını ise Miray Doğan yapmıştır.

Büyük ilgi gören kitabı Incognito ile nörobilimi geniş kitlelerle buluşturan David Eagleman, bizi içimizdeki kozmosa doğru hızlı ve nefes kesici bir yolculuğa çıkarıyor: Gerçek nedir? “Sen” kimsin? Nasıl karar veriyorsun? Beynin neden başkalarına ihtiyaç duyuyor? Teknoloji “insan olmak”ın anlamını değiştirebilir mi?

Durak durak ilerleyen bu büyüleyici yolculuk ekstrem sporlar dünyasından ceza hukukuna, yüz ifademizden beyin ameliyatlarına, içgüdülerden ölümsüzlük arayışına kadar uzanıyor. Yol üstünde, muazzam karmaşıklık barındıran beyin hücreleri ve onları birbirine bağlayan trilyonlarca sinirin arasında görmeyi pek de beklemediğiniz bir şey beliriyor: kendiniz.

David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen Kitabına Yapılan Yorumlar:

Nörobilimin dahice yazılmış hali. Soluksuz okunuyor. Guardian

David Eagleman’ın Beyin Senin Hikayen kitabından alıntılar:beyin senin hikayen david eagleman

İçinde doğduğunuz aile, içinde yaşadığınız kültür, arkadaşlarınız, işiniz, izlemiş olduğunuz her bir film, yapmış olduğunuz her bir sohbet sinir sisteminiz üzerinde iz bırakmıştır. Bu kalıcı, mikroskobik izler birikerek sizi siz yapan bütünü oluşturur ve nasıl birine dönüşebileceğinizle ilgili sınırlamalar getirir.

İnsan beyni, duygusal ilgi ve bilişsel uyaranlardan yoksun ortamda normal biçimde gelişemez.

3.17/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.