Beş Rahmet Kapısı Derviş-Uğur Koşar

Beş Rahmet Kapısı Derviş Kitabının Yazarı Kimdir, Uğur Koşar’ın Beş Rahmet Kapısı Derviş Kitabını Oku, Uğur Koşar’ın Beş Rahmet Kapısı Derviş Kitabından Alıntılar, Uğur Koşar’ın Beş Rahmet Kapısı Seri Kitapları, Uğur Koşar’ın Beş Rahmet Kapısı Derviş Kitabının Konusu, Uğur Koşar’ın Beş Rahmet Kapısı Derviş Kitabından Sözler.

Uğur Koşar’ın beş kitaptan oluşan seri kitabı ”Beş Rahmet KapısıAşk, Bilge, Derviş, Ermiş ve Sufi adlı kitaplardan oluşmaktadır. Uğur Koşar’ın ”Beş Rahmet Kapısı-Derviş’’ adlı kitabında alıntılar:

İnsanı huzura ulaştıracak iki kitap vardır; biri Kuran, diğer ise Kalbinin Kitabıdır.

Dünya Sevgi üzerine kurulmuştur. Hücrelerinde haset, kin, nefret duyan insan bu ilahi düzenden yoksundur.

Kalbinin götürdüğü yere değil, önce kalbinin yoluna gir; o yola girmeden gittiğin yol aslında zihninin götürdüğü yoldur ve bu yolun sonu hüsran’a biter.

Akıllı ve zeki olmak başarı getirebilir, fakat yürekli değilsen tüm başarın sahte ve anlamsız olacaktır.

Yaşadıkların sadece deneyimlerdir ve onlar rüyanın içinde gelip geçerler, sen ise baki kalansın, bu yüzden her şeyi bırak kendini bul!

Her şeyin en güzelini yaratan Allah kötü-çirkin bir insan yaratır mı? Bu yüzden ben hiç kötü insan görmedim, sadece kalbin yuvasından uzaklaşarak zihnin esiri olmuşlar vardır.

Hiç ummadığın bir anda rüzgâr eser ve dallar kırılır, yapraklar dökülür ve sonra her şey kaldığı yerden devam eder. Varoluşun içinde insanın haricinde kin ve nefret duyan hiçbir varlık yoktur. Ve insanlığın tüm sorunu, yaşamayı bilmeyecek kadar cehalet içinde olmasıdır, onlar zihnin kölesi olmuştur.

Sorunlar yaşıyorsun çünkü Yaşam ile uyumlu değilsin! Senin tüm sorunun; Rabbinin “OL” diyerek karşına çıkarttığı olaylara tepki vermenden, onları reddetmenden kaynaklanmaktadır. Sen farkında olmadan önce Yaratanı sonra da yaşamı kabul etmiyorsun, bunu bir savaşa çevirdin ve hayat senin için kâbus olmaya başladı.

Hiçbir şeyi zora sokmaya gerek yoktur, senin ihtiyacın olan tek şey teslimiyettir. Ben sana teslimiyet derken pes etmekten söz etmiyorum, tam ilahi bir dönüşümü anlatıyorum. Teslimiyet özüne açılan en büyük kapıdır, ondan çekinme, onu kullan.

Tekrarlamanı isterim: Ben Allah’ın eşsiz nurundan, eşsiz ruhundan bir parça taşıdığımın idraki içindeyim, şimdi dünyaya nasıl hâkim olmayayım? Varlığımda hissettiğim bu kudret dağları eritir, dize getirir. Ben O’ndan bir parçayım; işte bu benim sonsuz enerji kaynağımdır.

En zengin insan aldığı soluğun ve yüreğindeki sevginin farkında olandır. Soluk Allah’ın nimeti, sevgi ise rahmetidir.

Bir toprak gibi ol ve insanlar seni çiğnese bile sen onlara çiçeklerini sun. Ancak o zaman rahmet, bereket ve sevgi ile taşarsın.

İçinden ağlamak geliyorsa ağla, bu senin içindeki tortulan ve çakıl taşlarını temizleyecektir, ruhun tıkanmış dişlilerinin arasına açarak tekrar akmasını sağlayacaktır. Gözyaşların sanma ki yere düşer kaybolur, o damlalar Allah’a ulaşır ve orada rahmet bulur.

İnsanın tüm sorunu, kalbi ile ruhu arasındaki uçurum kadardır.

Ağaçlar kış geldiğinde yapraklarını döker; fakat asla umudunu kesmez ve Varoluşa gücenmez, çünkü bilir ki; Yaz yine gelecek ve yaprakları daha yeni, daha gür çıkacaktır.

Ey dünya malını arzulamaktan bıkmak usanmaz Nefsim!bes rahmet kapisi dervis ugur kosar

Küçücük bir tohumu bile gerekli görüp Yaradan Rabbim, beni gereksiz mi Yarattı sanıyorsun? Ve O kendi elleri ile yüzümü, burnumu özenerek var etmişken; Şimdi sen Varlığımın apaçık bir Mucize olduğunu idrak etmediğimi sanıyor da; kendimi değersiz hissetmeye mi iteliyorsun!

Kalbi kin ve haset dolu bir insan üzerine gelmeye çalışırsa öfkelenme, sadece şahit kal. Bu Yaradan’ın imtihan şekillerinden bir tanesidir.

Seni nurlandıran dışarıdaki değil, içeride açan güneştir.

3.8/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺