Benimde Söyleyeceklerim Var-Umut Sarıkaya

Benimde Söyleyeceklerim Var Kitabın Yazarı Kimdir, Umut Sarıkaya’nın Kitapları, Umut Sarıkaya’nın Benimde Söyleyeceklerim Var Kitabının Konusu, Umut Sarıkaya’nın Benimde Söyleyeceklerim Var Kitabından Sözler, Umut Sarıkaya’nın Benimde Söyleyeceklerim Var Kitabı Kaç Sayfa, Umut Sarıkaya’nın Benimde Söyleyeceklerim Var Kitabı Hakkında.

Umut Sarıkaya’nın Mürekkep Basın Yayın tarafından yayımlanan Benimde Söyleyeceklerim Var kitabı 164 sayfadan oluşmaktadır.

Umut Sarıkaya’nın Benimde Söyleyeceklerim Var kitabından alıntılar:

Kapıyı Remzi açtı. Remzi avurtları içine çökmüş, gözünde, hani siz de bilirsiniz ya, yalnızca çocuklara özgü olan o meraklı bakışların zerresi bulunmayan embesil yaradılışlı bir çocuktu. Zaten çocukları sevmeyen ben, geçen bayram, bayramın dördüncü günü olmasına karşın hâlâ siyah çizgili gri takım elbisesini giyip bizden şeker istemeye geldiğinden beri Remzi’den tiksiniyorum. Yalandan bir başını okşayıp içeri, babası Menderes Abi’nin yanına gittim. Menderes abi oğlundan yana çok dertliydi. Remzi’ye karşı hırpalayıcı bir davranış sergileyerek oğlunun derslerinin çok kötü olduğunu, mümkünse yardımcı olmamı istedi. Ve karşışığında reddedilmeyecek bir meblağ sundu. Meblağı duyunca birden Remzi’ye karşı büyük bir sempati besledim ben. Hatta öyle sempati besledim ki Remzi gibi pırlanta bir çocuğa karşı sert çıkışlar yapan babası bir anda düştü. Ama sonra meblağı ödeyen şahsın Remzi değil de babası Menderes Abi olduğu idrak edince her ikisine karşı da nötr bi tutum sergiledim…

Ne olmak istiyordun herkes tarafından beğenilen, takdir edilen biri olmak istiyordun dimi? Ama olmadı dimi? Sıradan, alelade biri olmak hiç istemedin zaten. Her zaman aranan kişi olmak istedin olmazsa olmazların başında gelmek istedin ama olmadı, zaten olmaz da. Çünkü senin yapında yok bu dostum. Doğarken lanetlenmişsin sen. Bu durumda sadece yalnız ve az olmadığına sevinebilirsin. Sokaklar senin gibi adamlarla dolu, çık dışarı katıl aralarına kümeler halinde gezinin. Ama hepsinden tiksiniyorsun dimi? Hayatın boyunca sana benzeyen insanlara zaten hiç hayranlık duymadın ki sen. Bu sıradan alelade görünüşünü gidermek için jöle aldın kafana sürdün ama bir jöleden çok şey beklememek lazım zavallı kardeşim. Şimdi kaya gibi saçlarla eve dön. Bak telefonuna belki bir gün çalar.”Kıyafet çok önemli” diye bir şey soktular kafana ve sonuna kadar inandın. Zaten kim ne söylese sonuna kadar inanacak kadar çaresizsin. Gittin kıyafetler aldın ama olmadı hep iğreti, pot durdu dimi üzerinde. Sakın paranı boşa harcayıp daha pahalısını alma o da pot duracak şimdiden söyleyeyim. Oysaki aynı kıyafeti giyen başka birine nasıl da yakışmıştı dimi? Kıyafet aynı ama sorun nerde? Sende olabilir mi? Bir de kurnazlık yapıp ucuz olsun diye yazlık giysileri kışın, kışlık giysileri yazın almıyor musun? Tam dayaklık adamsın. Hem bu kadar çaresiz olup hem de kurnaz olmak nasıl bir his dostum? Anlat bana. Jölem bittiği bir gün uğrarım anlatırsın. Bilirim hep evde oturuyor olacaksın.

Ne zaman hayata karşı umudumu kesip, kendime kıymaya çalışsam hemen teybe Bulutsuzluk Özlemi’nin ”Yaşamaya Mecbursun” kasedini koyup hayata dönerim ben. Her seferinde ”Doğru diyo lan yaşamalıyım” diyerek vazgeçerim bu deliliğimden. Böyle böyle kasedin çıktığı 1996 yılından beri hayvan gibi yaşıyorum. Sen de yaşa! Pişman olmayacaksın. Tıs tıs diye nefes almak çok güzel. Yumruğunu sıkıp ”Hmm demek kalbim bu kadarmış” demek çok güzel.

Aşık olduğum zaman çok güzel kızlara aşık olurum. “Niye aşık oldun”, “çünkü çok güzel” işte bu kadar basit.

“Gel” dedim “Gelmem” dedi, ben de “Gelmezsen gelme” dedim.benimde soyleyeceklerim var umut sarikaya

Gözlüklerini artık takmıyor musun? diye sordu bana. Dışarıya bakarak “Hayır” dedim. “E görebiliyor musun peki böyle?” diye arsız gibi sordu. “Yeterince çirkinlik gördüm, bundan sonra görmesem de olur. Hem ben bazıları gibi mutluluğu uzaklarda aramıyorum, yakınımdakiler yetiyor bana.

3.17/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.