Ben Mutlu Bir Down Annesiyim-Elçin Tapan

Down Sendromlu Oğluna Hem Annelik Hem de Öğretmenlik Yapmış Bir Kadının Anıları; Ben Mutlu Bir Down Annesiyim İşte Benim Reçetem

Down sendromlu çocuğu olan aileleri anlayabilmek için Her anne babanın, anne baba adaylarının kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Ben Mutlu Bir Down Annesiyim İşte Benim Reçetem kitabı Elçin Tapan’ın ilk kitabıdır.

Down sendromlu Erel’in annesi Elçin Tapan’ın Ben Mutlu Bir Down Annesiyim İşte Benim Reçetem kitabının ilk baskısı 1995 yılında çıkmıştır.

Elçin Tapan’ın Ben Mutlu Bir Down Annesiyim kitabı Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Elçin Tapan’ın Ben Mutlu Bir Down Annesiyim 204 sayfadır.

Elçin Tapan’ın ve Erel Tapan’ın öyküsü. Benzer sorunları paylaşan ailelere yol gösterici, umut verici. Ama sadece onlara değil, herkese sevgi ve inanç hakkında söyleyecekleri var Elçin Tapan’ın.

Bu kitap, öylesine can alıcı bir hayat serüvenine dayanıyor ki, hem yarı (baş tanığı), hem de yayıncısı için en büyük güçlük ona ‘’tek’’ bir isim bulmak konusunda doğuyor: ‘’Down Sendromlu Oğlumla 17 Yıl’’ mı demeliydik, ‘’Yalnız Değilsiniz’’ mi? ‘’Ben Bu İşi Başardım’’ mı en doğru başlık olurdu, yoksa “Yaşamın Dışlanan Gerçek Yüzü” mü?

Elçin Tapan’ın Ben Mutlu Bir Down Annesiyim kitabından alıntılar:

Bu kitap acı ve düş kırıklığını mutluluk ve kıvanca dönüştüren bir annenin öyküsüdür.

Bedensel, ruhsal, zihinsel özürle çalışan uzmanların çoğu, sorunlarına odaklaşmadan, ana, baba ve kardeşlerin yaşadıklarının, onların duygu ve güçlüklerinin çok üzerinde duramazlar. Oysa bu insanlar başkalarıyla olduğu kadar kendileriyle de başa çıkmak zorundadır. Ömrün her yılı, yılın her günü sıradan insanların farkına bile varmadıkları şeyler için büyük çabalar harcarlar. Bunları yaparken çoğu kez yanlarında kimse yoktur. Hatta çevrelerindekiler sırasında sorun kaynağı bile olabilmektedirler. Ben Mutlu Bir Down Annesiyim Elcin TapanAna babalar duygularını birbirleriyle, kendileriyle bile paylaşamazlar. Paylaşmanın, o acıları katlanır, mutlulukları çoğalır kılan tadını tadamazlar. Yalnızlık, yardımsızlık, umarsızlık yazgılarının bir parçası haline dönüşür.

İşte Elçin Tapan, bu sevgili anne, kendi aile yaşantılarını sizlerle paylaşarak bu yalnızlığı noktalamaya başlamış, ulaştığı noktanın umudunu diğer ana babalara iletmiştir. Ve gerçekleri görerek bu çocuklara güzel bir gelecek için yürekli bir çabaya girişmiştir.

4.21/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺