Ben Eşkiya Değilim!-Naşide Gökbudak

Ben Eşkiya Değilim Kitabının Yazarı Kimdir, Naşide Gökbudak’ın Ben Eşkiya Değilim Kitabını Oku, Naşide Gökbudak’ın Ben Eşkiya Değilim Kitabının Konusu, Naşide Gökbudak’ın Ben Eşkiya Değilim Kitap Sözleri.

Asıl Adı Atiye’ ve ‘Feraye’ adlı romanların yazarı Naşide Gökbudak, bu kez amcası olan Perçençli Rahmi Bey’i ‘Ben Eşkiya Değilim’ romanda anlatıyor. Roman Adana’dan, Ankara’ya uzanan çileli bir yaşam hikâyesini içeriyor. Naşide Gökbudak’ın ‘Ben Eşkiya Değilim’ adlı romanından bazı alıntılar:

Yazar Naşide Gökbudak, son romanı Ben Eşkıya Değilim de gerçek bir karakterden, amcası Perçençli Rahmi Bey den yola çıkarak yirminci yüzyıl başındaki Anadolu topraklarından enstantaneler sunuyor bize.

Farklı ve sert kişiliği, olaylar karşısındaki ödünsüz tavrı ve yaşadığı birbirinden ilginç olaylarla gerçekten “fırtınalı bir hayat” sürmüştür Perçençli Rahmi Bey. Yirminci yüzyıl başı Elazığ’ında geçen bu sürükleyici hayat öyküsüne layık olurken, dönemin ağa-köylü çatışmalarına da edebiyatımızda şimdiye kadar yazılandan farklı bir bakış açısı bulacaksınız.ben eskiya degilim naside gokbudak

Perçençli Rahmi Bey in daha çocukluğundan itibaren sert tabiatlı ve ödün vermez kişiliğinin oluşmasını, Tevhide ye duyduğu yakınlıkla, arkadaşının ona emaneti olan Iraz a karşı duyduğu tutkulu aşk arasında bocalayışını, haksızlığa karşı sessiz duramayan yapısı nedeniyle hayatı boyunca başının hiç dertten kurtulamayışını heyecan içinde okuyacaksınız.

3.6/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺