Bazuka-Murat Uyurkulak

Bazuka Kitabının Yazarı Kimdir, Murat Uyurkulak’ın Bazuka Kitabından Sözler, Murat Uyurkulak’ın Bazuka Kitabının Konusu, Murat Uyurkulak’ın Bazuka Kitabının Özeti, Murat Uyurkulak’ın Bazuka Kitabından Alıntılar, Murat Uyurkulak’ın Bazuka Kitabı Hakkında.

Murat Uyurkulak’ın 2014 yılında Bazuka Metis Yayıncılık tarafından yayımlanan Bazuka kitabı 96 sayfadır.

İnsan çocukken bir büyük saadet ülkesinde yaşıyor, sağa sola şuursuzca koşturup neşeyle kişniyor. Sonra büyüyor, büyüdükçe salaklaşıyor, salaklaştıkça unutuyor o mesut diyarı, bir nevi ölüyor. Çocuklukla yaşlılık arasındaki o dönem araf misali; kitabesi ağır mesailerle, küçük hesaplarla, kesif mutsuzluklarla yazılan bir mezartaşının gölgesinde azap gibi boktan hayatlar. Yetişkinler zombilere benziyor…”

2002’de yayımladığımız ilk romanı Tol, Bir İntikam Romanı’nın ardından, 2006’da Har, Bir Kıyamet Romanı gelmişti. Murat Uyurkulak bu kez hikâyeleri ile okur karşısına çıkıyor: Tutkular Kitaplığı; Kurtuluş On İki; Kuş Yuvası; Pembe; Aşk, Yalnızlık ve Bazuka; Şarap; Derviş; Kırmızı ve Gülsüm.

Murat Uyurkulak’ın Bazuka romanından alıntılar:

Aşk değil midir, nihai ismimizi koyup bizi kendimize hamile bırakan, kendi kendimizi doğurmamızı sağlayan.

Defterimi çıkardım, kim bilir kaçıncı kez listeyi tetkik ettim.

Asıl vahim ve acı olanı, değeri bilinmemiş okuyucuların durumudur.bazuka murat uyurkulak

Suçlulara karşıdan bakmamam mani bir hayatım oldu.

Edebiyatçının eseri kalır, okuyucunun ise ölür. Okudukça zevkleriniz incelir, daha tuhaf, daha rafine kitaplara, yazarlara el atmaya başlarsınız.

Kıymetini bilinmemiş bir edebiyatçı olduğu kanaatindeyim.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺