Barack Obama Sözleri

ABD Başkanı Barack Obama’nın Filistin İle İlgili Sözleri, Barack Obama’nın Söylediği Sözler, Barack Obama’nın Filistinliler İle İlgili Sözleri, Barack Obama’nın Atatürk Hakkındaki Sözleri, Barack Obama’nın Türkiye İle İlgili Sözleri, Barack Obama’nın Beşşar Esad Hakkındaki Sözleri.

Tam adı Barack Hussein Obama Amerika Birleşik Devletleri’nin devlet başkanı Barack Obama’nın sözleri:

Muhammed Ali dünyayı salladı.Onu tanıdığımız için Allah’a şükrediyoruz. Muhammed Ali en büyüktü. Nokta.

Amerika’nın ulusal güvenliğiyle alakalı ve kimyasal silah kullanımına yanıt olarak ilave tedbirler alma potansiyeli noktasında kararlar alırken, tüm gerçeklere sahip olduğumdan emin olmalıyım.

Başka bir zamanı veya başkalarını beklersek değişim gelmeyecektir. Beklediğimiz bizleriz. Aradığımız değişim biziz.

Bence zenginliği herkese yayarsanız, herkes için daha iyi.

Bilgi hakikaten bir güç ve okuryazarlık fırsat kapılarını açan yetenektir.

Oyun değiştirici derken bize uygun bir dizi seçenek konusunda tekrar düşünmemiz gerektiğini kastediyorum. Oyun değiştiriciden kastınız, ABD’nin askeri eylemi mi sorusu üzerine.

Para tek cevap değildir, ama fark yaratır.

Sadece ABD’nin değil uluslararası toplumun da Esed rejiminin kimyasal silahlar kullandığı konusunda emin olmasını sağlarsam, o zaman bu, oyun değiştirici olur. Çünkü bu, sivillere daha yıkıcı saldırıların olabileceğinin işaretidir ve bu kimyasal silahların yanlış ellere düşme ihtimalini artırır ve ABD ve müttefiklerinin güvenliğine yönelik tehdidi yaygınlaştırır.

Bir Filistinli çocuğun kendi devletinde büyüyememesi, bir yerleşimcinin Filistinlilere yönelik şiddetinin cezasız kalması adil değil.

Bu seçeneklerin ne olduğuna yönelik detaylara girmeyeceğim ama diğer türlü çok fazla düşünmeyeceğimiz bazı seçenekleri kastediyorum.

Çünkü kendisi tarihin şeklini değiştiren bir liderdir. Ama Atatürk’ün yaşamına ait en büyük anıt, hiçbir şekilde taştan ya da mermerden inşa edilemez. Kendisinin bıraktığı en büyük miras, Türkiye’nin canlı, laik demokrasisidir. Ve bu Meclis de bunun devamını sağlamaktadır bugün.

ABD halen, kendi bazı karanlık dönemlerini ele alma sonucuyla yüz yüze.

ABD’nin enerji politikasını enerji şirketlerinin belirlemesine izin vermeyeceğim.

Açıkça ifade ediyorum, hiçbir hükümet şekli bir ülke tarafından başka bir ülkeye dayatılamaz ve dayatılmamalıdır.

Ailem değil; ancak ben Hıristiyanlığı seçtim.

Amerika Birleşik Devletleri İslam’la savaşta değildir, hiç olmamıştır, olmayacaktır.

Dolayısıyla, kimyasal silahların kullanımının oyun değiştirici olduğunu söylediğimde, bu sadece ABD’ye has bir pozisyon değildi.

Eğer etkili ve güçlü kanıt olmadan bir karar varmada acele edersek, o zaman kendimizi, yaptığımızı destekleme konusunda uluslararası toplumu harekete geçiremediğimiz bir noktada bulabiliriz.Bölgedeki, muhaliflere sempati duyan bazı insanlardan bile karşı çıkışlar olabilir. O nedenle bunu dikkatli bir şekilde yapmak bizim için önemli.

Eylemlerimiz önemli ve tarihin yönünü adalete çevirebilir.

Filistin yönetimiyle farklılıklarınız da olsa, Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakan Selam Feyyad’ın sizin için gerçek birer ortak olduklarına inanıyorum.

Filistinlilerin kendi kaderini tayin etme ve adil davranılma hakları tanınmalı. Kendinizi onların yerine koyun, dünyaya onların gözünden bakın. Bir Filistinli çocuğun kendi devletinde büyüyememesi, ailesinin hareketlerinin her gün yabancı bir ordu tarafından kontrol edilmesi, bir yerleşimcinin Filistinlilere yönelik şiddetinin cezasız kalması adil değil.

Amerika, Avrupa’nın dünya liderliğini takdir etmekte güçlük çekiyor.

Dolayısıyla, atmakta olduğumuz çok sayıda adım var. Çünkü kimyasal silah meselesinden de ayrı olarak, Suriye’de olanlar genel anlamda uluslararası camia üzerinde bir leke ve Suriye halkını korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyor olduğumuzdan emin olmalıyız.Barack Obama Sozleri

Olması gerektiği gibi bir dünyaya kavuşalım. Bir savaşın yaşanacağını anlayabiliriz ve hala barış için mücadele edebiliriz.

Orta sınıf ailelerin, bir milyoner için yapılan vergi kesintisinin bedelini çocuğunun okul parasıyla ya da ev taksitleriyle ödemesini reddediyorum.

Sonuna kadar vatansever… Rusya lideri Dmitri Medvedev için.

3.38/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺