Bar Filozofu-Matt Lawrence

Bar Filozofu Kitabının Yazarı Kimdir, Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar Ve En İlginç Felsefi Bilmeceler Kitabını Oku, Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar Ve En İlginç Felsefi Bilmeceler Kitabından Sözler, Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar Ve En İlginç Felsefi Bilmeceler Kitabının Konusu, Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar Ve En İlginç Felsefi Bilmeceler Kitabının Özeti, Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar Ve En İlginç Felsefi Bilmeceler Kitabı Hakkında.

Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar ve En İlginç Felsefi Bilmeceler kitabı Türkiye’de Omega Yayınları tarafından 2012 yılında yayımlanmıştır.

Omega Yayınları’ndan Irmak Kaleli Türkçe çevirisi ile çıkan Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar ve En İlginç Felsefi Bilmeceler kitabı 304 sayfadır.

Tanrı kendi başına kaldıramayacağı kadar büyük bir bira fıçısı yaratabilir mi?

Evrenin sonunda bir meyhane var mı?

Bir bilgisayar, bira hakkında fikir sahibi olabilir mi?

Böyle aykırı soruların yanıtını öğrenmeye hazır olun!

Bar filozofu, biranın ve felsefenin dünyalarını birleştirerek sizi en ünlü ve şaşırtıcı felsefi bilmeceleri çözmeye çağırıyor! Bar filozofları bu kitap sayesinde hem dünyanın en kaliteli biralarını tanıma hem de ilkçağdan günümüze dek felsefecilerin aklını en çok kurcalayan konular üstünde düşünme fırsatını yakalayacaklar.

Kitabı okurken Lukretius’un Mızrağı, Zenon’un İkilemi, Platon’un Biçimleri gibi en eski felsefi düşünceler ile Zamanda Yolculuk ve Işınlanma Sorunsalı gibi en yeni tartışmalar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Bar filozofu hem eğlenmek hem felsefe yapmak isteyenler için birebir…

Matt Lawrence’ın Bar Filozofu En İyi Biralar ve En İlginç Felsefi Bilmeceler kitabından alıntılar:

Kitapta hangi bilmeceleri kullanacağıma karar verirken, felsefenin merkezindeki karmaşık soruları ele almaya çalıştım.

Guinness Extra Stout

Bar Filozofu kitap Matt Lawrenceİçinde biraz dumanlı biraz da kahve aromalı bir tat gizleyen, inanılmaz derecede koyu ve zengin olan Guinness Extra Sert; bar filozofları arasında geçmişten beri çok sevilen bir bira. Aslen, Gallup şirketinin MS 2057’de gerçekleştireceği bir kamuoyu yoklaması, filozofların yarım litrelik bir şişe Guinness Extra Stout’u diğer bütün biralardan çok daha fazla ışınlayacağını kanıtlıyor.

Eğer klasik televizyon dizisi Uzay Yolu’na bir şekilde rast geldiyseniz, Kaptan Kirk’ün meşhur ”Scotty, beni ışınla” sözüne aşinasınızdır. Yıldız Gemisi Atılgan’ın başmühendisi Bay Scott, mürettebatı gemi dışında herhangi bir yere göndermek için ışınlayıcıyı kullanırdı. Uzay Yolu’nun 1966’daki ilk bölümünden itibaren ”ışınlanma” bilimkurgu filmlerinin unutulmazları arasına girmeyi başardı.

2.89/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.