Bana Biraz Aşktan Bahset-Rebecca Farnworth

Rebecca Farnworth’un Bana Biraz Aşktan Bahset Kitabını Oku, Aşk Kitapları, Rebecca Farnworth’un Bana Biraz Aşktan Bahset Kitabından Alıntılar, Rebecca Farnworth’un Bana Biraz Aşktan Bahset Kitabından Sözler, Rebecca Farnworth’un Bana Biraz Aşktan Bahset Kitabının Konusu.

Rebecca Farnworth’un Bana Biraz Aşktan Bahset adlı kitabın konusu; Aşkın komik tarafı, tam her şeyi çözdüğünüzü sandığınız anda geri dönüp sizi ısırmasıdır. Carmen Millerın başına gelenler de tam olarak bu şekilde özetlenebilir. Eski eşinin kız arkadaşı hamiledir, komedyen menajeri olarak sahip olduğu kariyer her geçen gün kötüye gitmektedir, yıllardır hoşlandığı iş arkadaşı Will Hunterın karşısında kendini tam bir aptal konumuna düşürmüştür ve bütün bunlar yetmezmiş gibi evini bir an önce boşaltmak zorundadır. Herhalde işlerin bundan daha kötüye gitme ihtimali yoktur. Her zaman hayalini kurduğu komedi dizisini yazmak için Brightona taşınan Carmen, nefes kesici bir adam olan Daniella tanışır. Daniel o kadar muhteşem bir erkektir ki, Carmen onun uzun saçlı olmasını bile umursamaz. Hayatı tekrar yükselişe geçmiş gibidir. Ta ki… aşk onu tekrar ısırana kadar. Görünüşe bakılırsa, başladığı yere geri dönmüştür. Peki, sorunun aşkta olmaması mümkün müdür? Belki de Carmen sadece yanlış adamları seçip duruyordur.

Kitap yorumları; Harika bir kitap. – Sun –

Epsilon Yayınları tarafından yayımlanmış Kübra Tekneci tarafından çevirisi yapılmış olan yazar Rebecca Farnworth’ın ”Bana Biraz Aşktan Bahset” adlı kitabından alıntılar:

Fi tarihinden beri aynı aile tarafından işletilen en sevdiği İtalyan kafesine girdi. Parlak siyah saçlı ve yakışıklı olduğunun farkında olan en büyük oğul Rico, onun kapıdan içeri sendeleyerek girdiğini görür görmez, diyet sütlü kahvesini hazırlamak için krom kahve makinesini çalıştırmıştı bile. Carmen alışkanlıkların insanı olduğundan değil elbette. En azından, o kadar değildi. Kafeye son dört senedir geliyordu ve hep aynı şeyi sipariş ederdi: diyet sütlü kahve ve kruvasan. Kruvasanın diyet sütlü kahvenin tüm faydasını alıp götürdüğü bir gerçekti, ama mısır gevreğinden nefret eden Carmen, incecik Fransız kadınları bolca kruvasan ve kahve tükettikleri için bunun bir zararı olacağını düşünmüyordu. Sonuçta Fransız kadınlarının muhtemelen günün geri kalanı boyunca başka bir şey yemediklerini görmezden geliyordu, oysa kendisi o öğle tatilinde Rico’nun yerine geri dönüp peynirli kumpir sipariş edecekti.

Carmen, bir zamanlar komedyenleri ve birkaç aktörü temsil eden küçük ajanslardan biriyken ve sadece Nicholson’ken, Fox Nicholson için çalışmayı seviyordu. Uzmanlık alanı komedyenlerdi. Doksanların sonunda, o zamanlar erkek arkadaşı, daha sonra da eşi olan Nick’in komedyen olarak sahne aldığı Edinburgh festivalinde ajansın sahibi Matthew Nicholson ile tanışmasıyla tamamen tesadüfi bir şekilde komedyen menajeri olmuştu. Matthew, Nick’i ajansına bağlamış ve Carmen’e de ajansta halkla ilişkiler uzmanı olarak çalışmasını teklif etmişti.

Carmen hediyeyi ona verdi. Aslında, Will’e ne alacağına karar vermek hiç de kolay olmamıştı. Büyük bir Sinatra hayranı olduğunu biliyordu, o nedenle en sonunda henüz satın almamış olduğunu düşünerek şarkıcının yeni bir biyografisini almıştı. Will önce kartı açtı. Carmen, üzerinde Abba üyeleri gibi giyinmiş kemirgenlerin olduğu tipik, arsız bir kart seçmiş ve üzerine de Will’in yaşlılığına taş atan bir mesaj yazmıştı. Gözlerini deviren Will dikkatini hediyesine çevirdi.bana biraz asktan bahset rebecca farnworth kitap

Bu zihinsel işkence sürecinden geçmek için o kadar gün dururken, hiç şüphesiz bugün seçilebilecek en kötü gündü.

Bazen yüreğinizin sesini dinlemeniz gerekir…

Şanslı biri yok, Rico.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺