Bahçıvan-John Le Carre

John Le Carre’nin Bahçıvan Kitabının Konusu, John Le Carre’nin Bahçıvan Kitabı Sinemaya Uyarlandı, John Le Carre’nin Bahçıvan Kitabının Filmi Çekildi, John Le Carre’nin Bahçıvan Kitabının Özeti, John Le Carre’nin Bahçıvan Kitabı Hakkında Yorumlar.

John Le Carre’nin Bahçıvan kitabı Türkiye’de Alfa Yayıncılık tarafından yayımlandı.

John Le Carre’nin Alfa Yayıncılık tarafından yayımlanan Bahçıvan kitabının Türkçe çevirisini Zeliha İyidoğan Babayiğit yapmıştır.

John Le Carre’nin Bahçıvan kitabı ayrıca sinemaya da uyarlanmıştır. John Le Carre’nin Bahçıvan adlı kitabı 2005 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

John Le Carre’nin Bahçıvan kitabı 580 sayfadan oluşmaktadır.

John Le Carre’nin Bahçıvan kitabından alıntılar ve kitaba yapılan yorumlar:

Ne pahasına olursa olsun aşk.

Genç, güzel ve kocası Justin’in sevgili bir tanesi Tessa Quayle Kuzey Kenya’da korkunç bir şekilde öldürülür. Amatör bir bahçıvan, yaşlı bir dul ve diplomat olan Quayle, kendi köklerine inerek âşık olduğu kadının olağanüstü cesaretinin izlerini aramaya koyulur. Ama öğrendikleri onu şüpheli yapmakla kalmaz, Tessa’nın katillerinin de hedefi yapar.

Zamanımızın en ilgi çekici ve iyi hikâye anlatıcılarından biri olan John le Carré bu defa da yeni dünya düzeninin görkemli keşfinin peşine düşüyor. Dizginlenemeyen kapitalizmin karanlık yüzünü sıradan insanların ihanetleriyle anlatan Bahçıvan, karısını trajik bir ölümle kaybeden Justin Qayle’in tutkusunu okurla buluşturuyor.Bahcivan john Le Carre

Bahçıvan, 2005 yılında beyazperdeye uyarlandı. Başrollerinde Ralp Fiennes, Rachel Weisz’in oynadığı, yönetmenliğini Fernando Meirelles’in yaptığı film pek çok dalda Oscar’a aday oldu.

Le Carré, insanoğlunun kendisine ve gezegene verdiği ve vermeye devam ettiği zararlara dair derin sorular soruyor. Daily Mail

Le Carré’nin standartlarında en iyisi. Başka bir deyişle mutlaka okunmalı. Sunday Telegraph

3.78/5 (27)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺