Babanın Adı Var-Talip Emiroğlu

Talip Emiroğlu’nun ilk kitabı Babanın Adı Var Bir 21. Yüzyıl Dramı Chiviyazıları Yayınevi’nden çıktı.

Chiviyazıları Yayınevi tarafından yayımlanan Talip Emiroğlu’nun Babanın Adı Var kitabı 432 sayfadan oluşmaktadır.

‘’Ağıdı kadınlar yakar, babalar içine atar. Kadınlar söyler, babalar susar. Ve suçlu hep babalardır. Babanın sadece adı var.’’Ülkemizin önde gelen eğitimci ve işadamlarından Talip Emiroğlu’nun yaşadıklarından da esinlenerek kaleme aldığı bu kitapta bir babanın tüyler ürpertici dramına, mücadelesine, hayat hikâyesine tanık olacaksınız. ‘’Kimileri çocukları için servetini harcar, kimileri de servet için çocuklarını…’’ dedirten acı dolu bir hikâye bu. Hayatı bir günde altüst olan, gözü gibi baktığı iki kızını aylarca göremeyen bir babanın dramı…

Umutla direnirken inancından, ilkelerinden asla taviz vermeyen, tüm olumsuzluklara rağmen geleceğe hep umutla, inançla bakan bir babanın dramı… Onun yolculuğu herkesin yüreğine dokunacak.”Bu yolculuk beni acının esaretinden kurtaracak, körleşmiş hayatımı tazeleyecek. İşte buradan yeşerecek umut. Sevgi yeniden kol kanat gerecek. Dilimizdeki kelimeler yeniden can bulacak.” İlişkilerin ticarileştiği, şiddetin bedensel alana hapsedilip bir cinse mal edildiği çağımızda farklı şeyler söyleyen, farklı derinliklere dokunan ve zihinlerde yepyeni pencereler açarak 21. yüzyılda aile kurumunun geldiği noktayı tartışmaya açan bu samimi sese kulak verin.

Talip Emiroğlu’nun ilk kitabı Babanın Adı Var kitabından alıntılar:

Ayaklarımın götürdüğü yere gidiyorum. Ya geriye doğru, başa… Ya da ileriye doğru, sona.

Babanin Adi Var Talip EmirogluAnne baba arasında kalıp birini tercih etmek zorunda bırakılmak bir çocuğun alamayacağı kadar büyük bir sorumluluk.

Yaradan acıları ya güzel günlerin habercisi olarak verir, ya da kulunu daha büyük acılardan kurtarmak için…

Anne baba ayrılığı günümüzde artık normal ama hazmedilmesi güç bir olgu. Çocuklar için ise bir travma nedeni.

4/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺