Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü-Orhan Bursalı

Nobel Kimya Ödülü’nü Kazanan İlk Türk Olan Aziz Sancar’ın Hayatını ve Çalışmaları Üzerine Bir Kitap; Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü

Orhan Bursalı’nın Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabının tanıtımına geçmeden önce web sitemizde Nobel Kimya Ödülü’ne layık görülen ilk Türk bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’ın sözlerini Aziz Sancar Sözleri başlığı altında bulabilirsiniz.

Orhan Bursalı’nın Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabı Kırmızı Kedi etiketi ile raflarda yerini aldı.

Orhan Bursalı’nın Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabı Kırmızı Kedi tarafından 2016 yılının Mayıs ayında piyasaya çıktı.

Kırmızı Kedi etiketi ile çıkan Orhan Bursalı’nın Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabı 212 sayfadan oluşmaktadır.

Orhan Bursalı’nın Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü kitabından alıntılar:

‘’Bilim gazeteciliği’’ denilince ülkemizde akla ilk gelen isim olan Orhan Bursalı, 2015 Nobel Kimya Ödülü’ne değer görülen Aziz Sancar’ın yaşamını ve çalışmalarını anlatıyor.

Mardin’in Savur ilçesinden Stockholm’deki Nobel törenine uzanan müthiş bir başarı öyküsü yer alıyor elinizdeki kitapta. Laboratuvarlarda geçen bir ömrün ve bilim dünyasını sarsan keşiflerin yanı sıra Aziz Sancar’ın özel dünyasına çok yakından bakıyor, bu büyük bilim insanının tutkularına tanıklık ediyorsunuz.Aziz Sancar Nobel oykusu Orhan Bursali

Aziz Sancar ve Nobel’in Öyküsü, futbol tutkusundan kanser tedavisinde açtığı yeni kapılara, altı şişe birayla eve kapanmasından en çok etkilendiği Nobel tebrikine, ailesinden çalışma arkadaşlarına kadar, Nobelli bir bilim insanının dört dörtlük portresini sunuyor.

‘’Nobel almak güzel ama ondan da güzel şey Nobel’i almaya giden yol ve yapılan keşiflerdir.’’ Aziz Sancar

3.43/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺