Azat Kuşları-Ahmed Günbay Yıldız

Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Kitabını Oku, Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Romanını Oku, Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Kitabının Konusu, Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Romanın Konusu, Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Kitabından Alıntılar, Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları Kitabından Sözler.

Ahmed Günbay Yıldız’ın Azat Kuşları kitabı alıntıları ve sözleri:

İnsan, evlâdı doğurur amma, huyunu değil.

Bulutlar gökyüzünü, koyu bir karanlığın kucağına terk etmişti… Anlaşılan toprak ananın siparişi vardı.

Uzun zamandır üzerinde çatlak çatlak damarlar peyda olmuş, susuzluktan inadına derinleşip oyulmuştu.

Yeryüzü susuzdu… Direksiz göklerin üzerinde, okyanusları barındıran bulutlar, anlaşılan bu toprakların nasibini ölçülü bir biçimde bırakıp geçeceklerdi…

Fırsat, tıpkı bir rüzgâr gibidir, diye mırıldanıp, onu eserken yakalamalı, diye de bitirdi.

Gökler yağmurlara gebeydi… Kekik kokulu dağlardan köye inen adam, Abalı namı ile anılırdı… Ezberlediği yolları adımlarken, gözleri, yeryüzüne kadar alçalıp çöreklenen, kara bulutların üzerindeydi.

Sonsuz bir kuvvetin, kudret-i İlâhisi karşısında titremişti.

Kur’an caddesinden yürüyenlerin, en amansız dalgalarıyla kuduran okyanusların, azgın sularında bile selâmet yollarını bulacağı bir gerçekti.

O, üzerinde okyanusları taşıyan bulutlar, birdenbire boşalsa, dünya sular altında kalırdı.

Yedi oğul babasıydı… Yağmurlardan ıslanmışlığımı unutup, son zamanlarda değişen insanlığı, yıkılmaya çalışılan İslâm sarayının yerine, bina edilmek istenilen nahoş ahlâklı dünyayı, derin bir teessür içinde hülâsa ederek, adımlarını tazeledi.azat kuslari ahmed gunbay yildiz

Allah’ın (c.c.) seçkin elçisi Nuh Peygamber bile oğlunu, hayat arkadaşını kurtuluşa yelken açan gemisinin içine alamamıştı.

Abalı, köyü ikiye bölen ana yolun kıyısında köşesinde kendilerine yeni dünyalar kurmaya çalışan çocukları, seyrede seyrede yürüdü. Gözleri çocuklarda, dudakları zikirdeydi. İnadına dalgın, dış dünyasından sıyrılmış bir hali vardı. Sokaklarda oynayan çocuklara inat, kapılara dökülmüş kadınlar, ihtiyarlar, köyde her taraf bir insan birikintisi haline gelmişti.

2.1/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺