Ay’ı Kim Çaldı?-Helen Stratton Would

Hayvanlarla İlgili Kısa Bilgilerin Yer Aldığı, Eğitici, Öğretici Çocuk Kitaplarından Ay’ı Kim Çaldı?

Ay’ı Kim Çaldı? kitabı özellikle okul öncesi çocuklar için güzel bir kitap. Anne ve babalar çocuklarına hikaye okumak için kitap tavsiyesi arıyorlarsa Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabını okuyabilir.

Özgün adı Who Stole the Moon? olan Ay’ı Kim Çaldı? kitabının yazarı Helen Stratton Would’dur.

Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? hikaye kitabını okurken hayvanlarla ilgili bilgileri öğreneceğiz, Ay’ı kimin çaldığını merak edeceğiz.

Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabının hayvanlarla bahsetmesi küçük çocukların hayvanlar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca kitabın resimli bir kitap okuması çocukların ilgisini çekmektedir. Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabının resimlerini çizen Vlad Gerasimov’dur.

Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabı Yapı Kredi Yayınları etiketi ile çıktı. Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabı Yapı Kredi Yayınları tarafından ilk defa 2012 yılının Ocak ayında yayımlandı. 2012 yılından bu zamana kadar birçok baskı yaptı.

Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabının Türkçe çevirisini Derya Çebi yapmıştır. Derya Çebi tarafından Türkçe çevirisi yapılan Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabının sayfa sayısı 40’dır.

Berk, geceleri gökyüzünü pırıl pırıl aydınlatan Ay’a hayrandır. Ay’a bakarak uykuya dalarken güzel hayaller kurar. En büyük hayali de astronot olmaktır. Ama bir gece, bir de bakar ki, gözkyüzü bomboş, Ay’ın yerinde yeller esiyor. Büyük bir üzüntüye kapılan Berk, Ay’ı birilerinin çaldığını düşünüp aramaya koyulur.

Ay’ı Kim Çaldı? Helen Stratton-Would’un ilk kitabı. 1972 doğumlu Stratton-Would, Fransızca ve Rusça Uygulamalı Dilbilim bölümünden mezun oldu. Oğlu aynı zamanda kitabın da baş karakteri. 1981 doğumlu illüstratör Vlad Gerasimov ise eğitimini ekonomi alanında yapmış olsa da, çocuk kitapları resimliyor.

Helen Stratton Would’un Ay’ı Kim Çaldı? kitabından alıntılar:ayi-kim-caldi-helen-stratton-would

Berk çok üzüldü. ‘İyi de…  Ay nerede öyleyse?’ dedi. ‘Bu akşam hiçbir yerde görünmüyor.’

‘Gökyüzüne bak! Hiç yıldız görebiliyor musun?’ diye sordu Baykuş.

‘Şey, hayır,’ dedi Berk.

‘Çünkü bu gece hava bulutlu,’ diye açıkladı Baykuş. ‘Hava bulutlu olduğu zaman, Ay ve yıldızlar saklanır, ama bulutlar gider gitmez, hepsi yine ortaya çıkar. Merak etme.

2.83/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.