Auguste Rodin-Rainer Maria Rilke

Düşünen Adam Heykeli İle Tanınan Auguste Rodin Kimdir, Auguste Rodin’in Hayatı, Auguste Rodin’in Eserleri Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin Kitabında.

Çek Cumhuriyeti doğumlu Alman lirik şiirinin en önemli temsilcilerinden biri olan Rainer Maria Rilke’nin, tam adı François-Auguste Rodin’in olan Adem, Havva, Düşünen Adam eserleri ile tanınan Fransız heykeltıraş Auguste Rodin’in sanatı, Auguste Rodin’in hakkında bilinmeyenleri yazdığı kitabı Auguste Rodin çıktı.

Düşünen Adam Heykelinin Heykeltıraşı Auguste Rodin Kimdir?

Auguste Rodin hakkında yazılan Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin eseri ile Auguste Rodin’i yakında tanıma fırsatı bulacaksınız.

Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin adlı kitabı 2012 yılında Cem Yayınevi etiketi ile yayımlandı. Cem Yayınevi tarafından yayımlanan Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin kitabının Türkçe çevirisini Kamuran Şipal yapmıştır.

Kamuran Şipal tarafından Türkçe çevirisi yapılan Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin adlı kitap 148 sayfadan oluşmaktadır.

Rilke bu çalışması için gittiği Paris’te şair Baudelaire’den etkilendi. Burada nesnenin plastik özünü yakalamaya çalıştı ve nesne-şiir olarak bilinen yeni bir lirik şiir üslubu geliştir.

Rainer Maria Rilke’nin Auguste Rodin adlı kitabından alıntılar:

Üne kavuşmadan yalnızdı Rodin. Ve kavuştuğu ün onu belki daha da yalnızlaştırdı. Çünkü ün, yeni bir isim çevresinde oluşmuş tüm yanlış anlamalar topluğundan başka şey değildir.

Yaşamı, dile gelmeyecek yaşamlar arasında yer alır.Auguste Rodin Rainer Maria Rilke

Sessizliğin egemen olduğu yerde bile söz konusu sessizlik birbirlerini dengede tutan yüzlerce ve yüzlerce devinimsel öğeden oluşmaktaydı.

Heykeller de resimlerle, şövale üzerine yapılan bu eserlerle aynı yalnızlığı paylaşıyordu, ama onlar gibi bir duvara gereksinim duydukları yoktu.

3.38/5 (13)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺