Atıf Kaptan Sözleri

Atıf Kaptan’ın Kısaca Hayatı, Atıf Kaptan’ın Sözleri, Atıf Kaptan’ın Sinema Hakkındaki Sözleri, Atıf Kaptan’ın Majik Sineması, Taksim Sineması, Venüs Sineması Hakkındaki Sözleri, Atıf Terzioğlu’nun Sözleri, Atıf Terzioğlu’nun Hayatı Kısaca, Atıf Kaptan’ın Resimleri, Atıf Kaptan’ın Sinema İle İlgili Sözleri.

Bu yazımızda Atıf Terzioğlu ya da sinema da bilinen ismi ile Atıf Kaptan’ın sözlerine yer vereceğiz. Öncesinde Atıf Kaptan kimdir kısaca tanıyalım.

Gerçek adı Atıf Terzioğlu olan Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Atıf Kaptan, 1908 tarihinde İzmit’te doğmuştur.

Birçok filmde oynayan ünlü oyuncu Atıf Kaptan, özellikle Bir Millet Uyanıyor filmindeki Yahya Kaptan karakteri ile büyük beğeni toplamıştır.

Atıf Kaptan, 300’den fazla sinema filminde rol almıştır. Yeşilçam’ın ve Türk Sineması’nın en ünlü oyuncularından biri olan Atıf Terzioğlu ya da sinemada bilinen adı ile Atıf Kaptan tiyatroda da birçok oyunda rol almıştır.

Atıf Kaptan, 22 Nisan 1977 tarihinde bir sinema filminin çekimi için gittiği Ürdün’de öldü.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Atıf Kaptan’ın sözleri:atif kaptan sozleri

Majik Sineması ( Diğer adları ile Taksim Sineması, Venüs Sineması ) sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en güzel, en lüks sinemasıydı. Devrin en muazzam filmleri burada oynardı. Bir örnek vereyim isterseniz. O zaman sinema sessiz ya… Her sinemada film oynarken bir yandan da piyano çalınırdı. Oysa burada 7-8 kişilik bir orkestra vardı. Fon müziğini onlar yapardı.

2.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.