Ateşi Yakalamak-Suzanne Collins

Suzanne Collins’ın Açlık Oyunları Serisi Kitapları, Ateşi Yakalamak Romanının Yazarı Kimdir, Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak Romanını Oku, Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak Kitabının Özeti, Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak Kitabının Konusu, Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak Kitabından Sözler, Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak Kitabı Hakkında.

Ateşi Yakalamak; Yeraltı Günlükleri Serisinin yazarı Suzanne Collins tarafından yazılan bilim kurgu serisi Açlık Oyunları‘nın ikinci romanıdır.

Suzanne Collins’ın Ateşi Yakalamak kitabından alıntılar:

Gale’i gerçekten görebildiğim tek zaman, cumartesi günleri, ormanda birlikte avlanmak üzere buluştuğumuz saatlerdi.

Ben 12. Mıntıka’yı çevreleyen çite ulaşırken, güneş iyice yükseliyordu. Her zaman olduğu gibi, bir an durup kulak kesildim ama çitte elektrik akımının açık olduğunu işaret eden vızıltıyı duyamıyordum. Gerçi, teoride bu şeye sürekli elektrik verilmesi gerekirken, hemen hemen hiçbir zaman vızıltı olmuyordu.

Bana kalsa. Açlık Oyunlarını tamamen unutmak isterdim. Ve hiç bahsetmemek. Kötü bir rüyadan başka bir şey değilmiş gibi davranmak. Ancak Zafer Turu bunu imkânsız kılıyordu. Tur, stratejik olarak, iki Oyun’un tam ortasına denk gelecek şekilde planlanıyordu; bu, atesi yakalamak Suzanne CollinsCapitol’un dehşeti taze ve yakın tutmak için benimsediği bir yöntemdi Mıntıkalarda yaşayan bizler, Capitol’un demir kuvvetini her sene hatırlamakla kurtulamıyor, bir de kutlama yapmak zorunda bırakılıyorduk.

Capitol mutsuz, huzursuzluk artıyor. Ateşle dans eden kız bir kıvılcım yaktı. Yerin altından yükselen isyan şimdi patlama noktasında! Kıvılcımlar parlıyor, alevler yayılıyor ve Capitol intikam istiyor.

3.26/5 (35)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.