Ateş-i Suzan-Bünyami Erdem

Bünyami Erdem’in Ateş-i Suzan Kitabını Oku, Bünyami Erdem’in Ateş-i Suzan Kitabından Alıntılar, Bünyami Erdem’in Ateş-i Suzan Kitabından Sözler, Bünyami Erdem’in Ateş-i Suzan Kitabının Konusu.

Yazar Bünyami Erdem’in Paradoks yayın evinden çıkardığı felsefe ve tasavvuf içerikli ‘Ateş-i Suzan’ adlı romanından alıntılar:

Tabiat, yeniden canlanmış, muhteşem tuvalinin tüm bölmelerini başka renk yokmuş gibi yeşilin tonları ile doldurmuştu. Attığı her fırça darbesi ile dirilişin büyülü Surunu üfleyip, “Haydi uyanın artık!” demek istiyordu. Sabaha doğru tembel tembel dolaşan bulutlar, alacalı bulacalı kisveleri ile sakin rüzgârın önünde ağır ağır ilerlerken, tan vaktinin gökkuşağı tayfını, bir çarşaf gibi usulca üzerine çekiyordu. Bu muhteşem valsı huşu içinde seyreden bir karaltı, sessizliğin kendine has sesini dinlerken zar zor ayakta durabilen bir evin bahçesinden ağır adımlarla bahçe kapısına doğru ilerliyordu. İsten siyahlaşmış çehresi, sakalı ile bir bütün oluşturmuştu. Bir anda duraksayıp ceplerini kontrol etti. Panik içinde hiddetlendi, geri eve döndü. Birkaç dakika geçmişti ki mütebessim bir yüzle evden dışarı çıktı. Avucunda sıkıca tuttuğu her ne idiyse onu, ruhunu doyururcasına içine çekip kokladı. Sonra vahşi bir kurt edasıyla göğe doğru başını dikti. Sanki birisine hesap sormak istiyor, kızıp köpürüyordu. Tam bahçe kapısına yaklaşmıştı ki durup tekrar başını kaldırıp “Seni göreyim ha!” dedi.

Elinizde ki bu eser; ölen eşini Allah’tan geri isteyecek kadar divaneleşip, sonsuz evrende her an bir galaksi yaratabilen Allah, benim Rahel’i mi neden tekrar yaratmasın ki? Diye yalvarıp dururken bu illetli yolculukta tasavvuf ve felsefede boğulup çıkmaza düşmüş, çare olarak da bilge insanların öğretileriyle kendine bir çıkış arayan meczup bir adamın, garip bir hikâyesidir…Atesi Suzan Bünyami Erdem

Oysa Namık, yabancılarla konuşmazdı. Bugün sebebini bilmediği bir şeyler onu rahatsız etmişti.

Hay Allah neredeyse unutuyorum. Dün gece rüyamda yaşlı bir kadınla sohbet ettim. Tam karşında yüzünü göremediğim biri daha vardı.

Namık, düşünsel dünyasını kurmuş ve hayata oradan bakmıştı.

3.83/5 (23)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.