Aşkın Sonu Cinayettir-Mine Söğüt-Pınar Kür

Mine Söğüt’ün Pınar Kür İle Yapmış Olduğu Söyleşi; Aşkın Sonu Cinayettir

Mine Söğüt’ün Pınar Kür ile yapmış olduğu sohbet Aşkın Sonu Cinayettir Pınar Kür ile Hayat ve Edebiyat adlı eserde yayımlandı.

Mine Söğüt’ün Pınar Kür ile yaptığı söyleşi, Aşkın Sonu Cinayettir ismi ile piyasaya çıktı.

Aşkın Sonu Cinayettir kitabının derleyiciliğini Mine Söğüt yapmıştır.

Mine Söğüt’ün Pınar Kür ile yaptığı söyleşi kitabı Aşkın Sonu Cinayettir ilk kez 2006 yılında Everest Yayınları tarafından yayımlandı.

Everest Yayınları’ndan çıkan Mine Söğüt’ün derleyiciliğini yaptığı Aşkın Sonu Cinayettir Pınar Kür ile Hayat ve Edebiyat kitabı 392 sayfadan oluşmaktadır.

Mine Söğüt’ün derleyiciliğini yaptığı Aşkın Sonu Cinayettir Pınar Kür ile Hayat ve Edebiyat kitabı Can Yayınları etiketi ile çıkmış ve kitabın sayfa sayısı 416 sayfadır.

Mine Söğüt’ün Pınar Kür ile yaptığı uzun sohbetin kitabı Aşkın Sonu Cinayettir, bir kadın yazarın dünyasına bir başka kadın yazarın rehberliğinde yapılan bir ziyaret.

Mine Söğüt’ün Pınar Kür ile söyleşisi olan Aşkın Sonu Cinayettir kitabından alıntılar:

Aşkın Sonu Cinayettir Pınar Kür ile hayat ve edebiyat.

Aşkın o zamanki tanımı neydi sizin için?

İnsan gençken aşkın tanımını yapmayı düşünmüyor ki, yaşıyor sadece ve biraz aptalca. Aşkın tanımını yapmak için onu birkaç kez yaşamak, yaşın da kırka gelmesi gerekiyor galiba. Gençken derin sandığın duygular aslında epeyce yüzeysel. Olanakların sınırsız, vaktin sonsuz sanıyorsun. Daha doğrusu pek düşünmüyorsun, hayatın bir sürü son içerdiğini aklına getirmiyorsun…

Gene de, o zaman bilincinde değildim tabii, ilerki yıllarda yaptığım analizler sonucu anladım ki, aşk benim için her zaman mutluluktan çok mutsuzluğu içermiş. En mutlu olduğumu sandığım anlarda hep mutsuzluğu beklemişim. Son diye bireyi aklıma getirmediğim zaman bile bilinç altımda bir yerde hazırlanıyormuşum sona. Bitmeyen aşk yok yani, ama bunu sonra konuşuruz.

Aşkın o zamanki tanımı neydi sizin için?

İnsan gençken aşkın tanımını yapmayı düşünmüyor ki, yaşıyor sadece ve biraz aptalca. askin-sonu-cinayettir-pinar-kurAşkın tanımını yapmak için onu birkaç kez yaşamak, yaşın da kırka gelmesi gerekiyor galiba. Gençken derin sandığın duygular aslında epeyce yüzeysel. Olanakların sınırsız, vaktin sonsuz sanıyorsun… Daha doğrusu pek düşünmüyorsun, hayatın bir sürü son içerdiğini aklına getirmiyorsun.

Gene de, o zaman bilincinde değildim tabii, ileriki yıllarda yaptığım analizler sonucu anladım ki, aşk benim için her zaman mutluluktan çok mutsuzluğu içermiş. En mutlu olduğumu sandığım anlarda hep mutsuzluğu beklemişim. Son diye bir şeyi aklıma getirmediğim zaman bile bilinçaltımda bir yerde hazırlanıyormuşum sona. Bitmeyen aşk yok yani, ama bunu sonra konuşuruz.

2/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.