Aşkım Başımdan Aşkın-Funda Bilgili

Funda Bilgili’nin Aşkım Başımdan Aşkın Kitabını Oku, Funda Bilgili’nin Aşkım Başımdan Aşkın Kitabından Alıntılar, Funda Bilgili’nin Aşkım Başımdan Aşkın Kitabından Sözler.

Spiker, diksiyon uzmanı ve yazar Funda Bilgili’nin ‘Aşkım Başımdan Aşkın’ adlı kitabından sözler ve alıntılar:

Hangi ara girdin hayatıma? Neredeydim ben, sızarken sen karasularıma? Denizsiz şehirlerde, maviye aç olduğum için mi boğulacağımı fark edemedim yosun renginin ardında denizi anımsatan bakışlarında?

Yalana da mı aynı derecede usta dudakların?

Tekerrürden ibarettir sende tarih, onu da bilirim.

Kanırta kanırta öğrettim yüreğime sensizliği, dönmek için boş adımlar atarken, ben bu kez kendimdeydim…

Yalnız kaldıkça, yürek ıssızlaştıkça sen büyürsün, öyle büyürsün ki, içine alır, yutar yok edersin kendin dışında her şeyi.

Nasıl bir açlık senin aşka duyduğun? Ben beş dakikaların bile vuslatına razıyken, sana günlerce, gecelerce doyamam diyenimdin. Sarıldığın zaman nefesimi nefesinden çekemediğimdin. Hayalleri önüme bir çırpıda serenimken, ben neredeydim? Hangi yalan vaadinin peşinde düş ülkesinde gezendim? Seyyah oldum tüm aşkları dolaştım, sevenlerin gücüyle aşkı kutsadım. Hangi ara hayatımdaydın, sen; bensizlikten nasibini almadın… Özlediğim için yerken tırnaklarım yerine kendi kendimi, sen hangi yalanın evinde misafirdin?

Açılmayacak kapıların önünde sabahladım gecelerce. Hatırlar mısın? O kapılar kurallarımdı. Yıkmayı asla başaramadığım kalın duvarlarımdı.Askim Basimdan Askin Funda Bilgili

Silah bile doğrultsa dünya, tek bir canı korumak için feda edilir ne var ne yoksa. Aşksa, âşıksa namlunun ucunda, işte o anda evren susar, konuşur riya… Ancak cesur olmayana yakışır silah doğrultmak aşka!

Hiçbir insan aynı değildir aşkın karşısına geçince.

Yalnızlıktan boğulduğum gecelere inat, bu gece sabaha kadar soluğun yanımda olacak!

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺