Aşk ve Gurur ve Zombiler-Seth Grahame Smith-Jane Austen

Aşk ve Gurur ve Zombiler Kitabının Yazarı Kimdir, Aşk ve Gurur ve Zombiler Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek,  Aşk ve Gurur ve Zombiler Filminin Oyuncuları, Aşk ve Gurur ve Zombiler Filmi Replikleri, Aşk ve Gurur ve Zombiler Filminin Konusu, Seth Grahame Smith’in Romanları, Jane Austen’ın Eserleri, Jane Austen’ın Romanları, Jane Austen’ın Kitapları, Seth Grahame Smith’in Eserleri, Seth Grahame Smith’in Filmleri, Seth Grahame Smith’in Kitapları, Aşk ve Gurur ve Zombiler Kitabının Konusu, Aşk ve Gurur ve Zombiler Romanından Alıntılar, Aşk ve Gurur ve Zombiler Romanından Sözler, Aşk ve Gurur ve Zombiler Roman Özeti, Aşk ve Gurur ve Zombiler Romanı Filmi Kitabı Hakkında.

Jane Austen‘ın sevilen romanının kemik kıran zombi kaosu sahneleri eklenmiş yepyeni ve genişletilmiş versiyonu böyle başlıyor.

Öykümüzün başında sessiz sakin İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüştür… Ve ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, ancak küstah ve kibirli Bay Darcy’nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip eder.

Elizabeth, Şeytan’ın veletlerini yenebilecek midir?

Ve toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını alt edebilecek midir?

Romantizmle, kalp kırıklıklarıyla, kılıç dövüşleriyle, yamyamlıkla ve binlerce çürüyen cesetle dolu olan Aşk ve Gurur ve Zombiler, dünya edebiyatının bir başyapıtını gerçekten okumak isteyeceğiniz bir kitaba dönüştürüyor.

JANE AUSTEN, İngiliz Edebiyatı’nın Sense and Sensibility, Persuasion ve Mansfield Park gibi başyapıtlarının yazarıdır.

SETH GRAHAME-SMITH How to Survive a Horror Movie ve Pardon My President kitaplarının yazarıdır. Bir ara okulda İngiliz Edebiyatı dersi almışlığı vardır. Los Angeles’ta yaşamaktadır.

Jane Austen‘ın ölümsüz eserei Aşk ve Gurur romanı sinemaya uyarlandı.  Seth Grahame Smith’in Aşk ve Gurur kitabının zombi konsepti ile bütünleştiren Aşk ve Gurur ve Zombiler romanı sinemaya uyarlandı. Aşk ve Gurur ve Zombiler filminin oyuncuları ise Sam Riley, Lena Headey, Matt Smith ve Lily James’dir. Aşk ve Gurur ve Zombiler filminin yönetmenliğini Burr Steers yapmaktadır. Aşk ve Gurur ve Zombiler filmi 5 Şubat 2016 tarihinde vizyona girecektir.

Seth Grahame Smith’in, Jane Austen‘ın ölümsüz eseri Aşk ve Gurur kitabından yola çıkarak kaleme aldığı Aşk ve Gurur ve Zombiler kitabından alıntılar:

Bazı insanlar gibi, dedi Darcy, daha önce hiç görmediğim kişilerle kolayca sohbet edebilme yeteneğine sahip olmadığım kesin. Gördüğüm kadarıyla pek çok insanın aksine, yabancıların ses tonlarından anlamlar çıkaramıyor ve kaygıları ilgimi çekiyormuş numarası yapamıyorum.

Ne iyi ettiniz sevgili Bay Bennet! Ama sizi sonunda ikna edeceğimi biliyordum. Öyle bir insanla tanışmayı ihmal etmeyecek kadar kızlarınızı sevdiğinize emindim. Eh, çok sevindim! Hem bu sabah gidip de şimdiye kadar bir şey söylememeniz güzel bir şaka.

Şu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir ki, beyin sahibi bir zombi daima daha çok beyne ihtiyaç duyacaktır.

Geçmişi sadece size haz verdiği ölçüde anımsayın.

Senin gibi akılları evlilik ve servet hayalleriyle bulanacağına dövüş sanatlarıyla ilgilensinler çok daha iyi! Mecbursan gidip bu Bingley ile görüş, ama seni uyarıyorum ki kızlarımızın hiçbirinin pek bir özelliği yok; hepsi de anneleri gibi aptal ve cahiller, kardeşlerinden daha çok katil içgüdüsüne sahip olan Lizzy hariç.Ask ve Gurur ve Zombiler kitap film

Yüce Tanrımız cehennemin kapılarını kapatıp, ölüleri aramızda dolaşmaya mahkûm ettiğinden böyle sevinçleri mumla arar olduk. Lydia, şekerim, sen en küçükleriniz olsan da sanırım bir sonraki baloda Bay Bingley seninle dans edecektir.

Akşamın geri kalanı Bay Bingley’nin Bay Bennet’ın ziyaretine ne zaman karşılık vereceğine kafa yormakla ve onu ne zaman akşam yemeğine davet etmeleri gerektiğine karar vermekle geçti.

3.13/5 (16)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.