Aşk Tadında Hikayeler-Akif Bayrak

Aşk Tadında Hikayeler Kitabı Tüm Kitapçılarda.

Yediveren Yayınları tarafından yayımlanan Akif Bayrak’ın Aşk Tadında Hikayeler kitabı raflarda yerini aldı.

Akif Bayrak’ın Aşk Tadında Hikayeler kitabı Yediveren Yayınları tarafından 2015 yılının Şubat ayında piyasaya çıktı.

En güzel aşk hikayelerini, öykülerini, güzel aşk sözlerini, kitaplardan alıntı yapacağınız özlü, anlamlı, unutulmaz aşk sözlerini Akif Bayrak’ın Aşk Tadında Hikayeler kitabında bulabilirsiniz.

Yediveren Yayınları’ndan çıkan Akif Bayrak’ın Aşk Tadında Hikayeler kitabı 304 sayfadan oluşmaktadır.

Derlediğimiz hikâyelerle gönlünüze aşk tohumlarından oluşan bir köprü kurmak istiyoruz. Bunu yaparken de; sizi canınızdan bezdiren sorunları bir tarafa bırakarak, ruhunuza nefes aldırmak için aşka dair güzel hikâyelerle baş başa bırakıyoruz.

Akif Bayrak’ın Aşk Tadında Hikayeler kitabından alıntılar:

Mutluluğu sende bulan senindir. Ötesi misafir… Hz. Mevlana

Sevmek bu kadar güzelse, kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir. Şems-i Tebrizi

Ve ‘değişim savaşı’nın imzaları alkışlar arasında atılır.

Tahir İle Zühre

Geçmiş zamanların birinde zengin ve şöhretli bir padişah varmış. Malı, mülkü, askeri, kısaca her şeyi varmış. Ancak çocuğu olmuyormuş. Hekimlere gitmiş, derdine çare bulamamıştır. Bunlardan fayda göremeyince, kendisini eğlenceye verip, yaptırdığı bahçeye gidip gelmeye başlar…

Bir gün veziri ile çarşıda dolaşmaya çıkar. ”Her kim bana altın verirse, Tanrı onun muradını versin.” diyen bir dilenciye para verir. Oradan ayrılarak bahçeye doğru giderler ve bir ağacın altına otururlar.

İleride bir ağacın altında yaşlı bir derviş görürler ve onun yanına giderler.

Derviş, ”Marifetlerim vardır.” deyince, padişah gönlünden geçeni bilmesini ister. Dervişte, padişah ve vezirin çocuğunun olmadığını, evlat istediklerini bilir. Bunun üzerine dervişten yardım isterler. ask tadinda hikayeler akif bayrakDerviş de cebinden bir elma çıkarır ve ikiye böler. Bu elmaları yerlerse çocukları olacağını, padişahın kızı ve vezirin oğlu olacağını, ama onları ayırmamalarını, evlendirmelerini söyler. Padişah da, vezir de çok sevinir…

Bir süre sonra aşıklara mezar yapılır, Arap Köle de başuçlarına gömülür, oradan geçenler Zühre’nin mezarında beyaz bir gülfidanı, Tahir’in üzerinde de bir kırmızı gülfidanı görürler, Arap’ın mezarında da kara bir çalı bitmiştir.

3.13/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.