Aşk Neden Can Yakar?-Mehmet Yıldız

Aşk Neden Can Yakar Kitabının Yazarı Kimdir, Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar Kitabını Oku, Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar Kitabından Resimli Sözler, Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar Kitabından En Güzel Alıntılar, Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar Kitabının Konusu Nedir, Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar Kitabından En Güzel Sözler.

Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar? Nesil Yayınları’ndan çıktı.

Mehmet Yıldız’ın 2015 yılında çıkan Aşk Neden Can Yakar? Kitabı yayınlanır yayınlanmaz çoksatanlar listesinde birinciliğe oturdu.

160 sayfadan oluşan Mehmet Yıldız’ın Aşk Neden Can Yakar? Kitabından alıntılar:

Bizim ”leb” denildiğinde ”leblebi”yi değil de, ”Lebbeyk Allahümme lebbeyk, lebbeyke lâ şerike leke lebbeyk” anlayacak gençlere ihtiyacımız var.

İnsan, ayrıldıktan sonra kendini alkole vereceğine sodaya verse anlarım. Neticede sorun unutmak falan değil, hazmetmek.

İnsan kendisine bahşedilen nimetlerin elinden alınmasına ya da geçici olarak el konulmasına kadar, onların değerlerine karşı kör ve sağırdır.

”Hayırlısı” ne uzun kelime… Açıp baksa manayı, ne sevgiler, ne kanamalar, nehasretler, ne bekleyişler, ne yaralar, ne umutlar çıkar.

İster matematik öğretmeni olun, ister nükleer tıp anabilim dalı başkanı, isterse de il müftüsü, yanınıza gelenlerin size bahsedecekleri illa bir dertleri olur ve o dert şöyle bir ortak paydada buluşur kimi zaman; ”Kardeşim iyi misin, hayırdır neyin var?” ” Misafirin çocuğu gibiydi adeta… Geldi, dağıttı ve gitti. Sesimi bile çıkaramadım.” ”Anladım, aşık oldun.”

Ne yaparsan yap olmaz bazen. Ama o kadar güzel olmaz ki, “Ancak bu kadar güzel olmayabilirdi” dersin. Ve aklına gelir: “Kadere iman eden kederden emin olur.” Sonra anlarsın ki, nar tanelerini teker teker yerli yerine yerleştiren Rabbin, seni de hangi gönle yerleştireceğini bilir. Tek yapman gereken kara geceleri kudret kalemiyle güneşe boyayan, kahverengi odundan pembe çiçekler açtıran Allah’a inanmak.

O’na inanırsan yaklaşmak için tuttuğun elin aslında Allah’tan uzaklaştırdığını anlarsın. O’na inanırsan batıp gidenlerden medet ummaz kalbin esas sahibine yönelirsin.ask neden can yakar resimli sozler

O’na inanırsan “aşk neden can yakar” anlar ve sabır ipliğiyle diktiğin tüm yaralarını tedavi edersin.

İstemez misin kor ateşler etrafını sararken yanmayan bir İbrahim olmayı…

Allah sizi korumak için, bazılarını hayatınızdan çıkarır.

Allah kuluna çok fazla soru sormaz; sadece şunu sorar: ‘’Ben seninleydim, sen kiminleydin ?

4.24/5 (106)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Seymaeda dedi ki:

    Müthiş bir yazar ve yazdıkları kadar mantıklı bir kitap okumadım daha önce yüreğine sağlık mehmet yildiz

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.