Aşk Köpekliktir-Ahmet Ümit

Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Romanını Oku, Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Kitabından Sözler, Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Romanının Konusu, Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Romanının Özeti, Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Kitabının Konusu, Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir Romanından Alıntılar.

Aşkın bütün halleri… Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi… Rezil olmaktan duyduğumuz haz… Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi… Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı… İmkânsız olanın çekiciliği… Yani gönüllü kölelik… Yani insanoğlunun en masum hali… Yani bildiğiniz delilik… Yani en yalansız aşk öyküleri…

Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan’ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hâlâ onu arıyorum… Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan birini bulabilir miyim diye.

Ahmet Ümit’in 2014 yılında Everest Yayınları Aşk Köpekliktir kitabı 208 sayfadan oluşmaktadır.

Ahmet Ümit’in Aşk Köpekliktir kitabından en güzel alıntılar:

İnsanoğlu yanlış işlerden keyif alır. Dört kitabın dördünde birden niye cehennem var zannediyorsun?

Aşk bir tutku. Nedensiz bir tutku. Çoğu zaman da kötü bir tutku. Birinin tümüyle sana ait olmasını istiyorsun ya da senin birine ait olmanı. Bu sadistçe bir duygu ya da mazoşistçe… Üstelik bunu delice, sabırsızca istiyorsun, hem de geçici olduğunu bile bile.

İnsanoğlu o kadar habis bir mahluk ki, o güzelim sevdayı da mundar etmiştir.

Ne kadar anlamlı, ne kadar önemli işler yaparsa yapsın, önce insanın kendisinin mutlu olması lazım.

Gözler anlaşınca dudaklar lal olur.ask kopekliktir ahmet umit

Aşkı biraz tanısaydın, benim mutsuzluğuma gıpta ederdin.

Hakiki sevda tektir, sonuna kadar da tek kalır.

Geçecek, her şey geçer, hepsi geçer. Hatta sonra, çok sonra anılar hükmünü yitirdikten, onu iyice unuttuktan, içindeki acının yerini kocaman bir boşluk aldıktan, keşke geçmeseydi dedikten sonra, keşke acısını bir hastalık gibi yüreğimde taşısaydım, desen bile geçer.

2.93/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.