Aşıktım Hatırlamıyorum-Caner Yaman

Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum Kitabı Kaç Sayfadır, Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum Kitabının Konusu, Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum Kitabının Özeti, Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum Kitabından Sözler, Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum Kitabı Hakında.

Sonrası Yok adlı kitabın yazarı Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum kitabı 2015 yılının Nisan ayında Koyu Kitap’tan ve 2015 yılının Ekim ayında Hayy Kitap’tan çıktı.

Koyu Kitap tarafından yayımlanan Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum kitabı 184 sayfadır.

Hayy Kitap tarafından yayımlanan Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum kitabı 176 sayfadır.

Caner Yaman’ın Aşıktım Hatırlamıyorum kitabından alıntılar:

Bir elmanın değil bir günahın iki yarısıydık biz, gün’ü sendin, ah’ı ben, birleşemedik. Ne bir günah olabildik ne bir gün, ah diyebildik. Uzaklardan bakıp birbirimize iç çektik, olmayanla yetindik. Şimdi sen hiç gelmeyecek güzel günlere olan inancım, doğmayacak çocuklarımın annesi, yazılmamış bir romanın hiç görünmeyen karakterisin. Sen, olmayacak dualarımın en derinden gelen amin’isin. Yazarak sileceğim seni, yaşayarak öldüreceğim.

Biteceksin…

Olmayacak duaya da amin dedik, duaydı çünkü, öyle öğrendik.

Artık arkasında bıraktığı ya da bırakmak üzere olduğu bir hayal, artık tükenmekte ve de tüketmekte olan bir umut vardı.

Çay ve sigara. Çoğunun vazgeçilmezi, tek tesellisidir. Bu hayatta çoğunun tesellisi çok azdır.

Onlar, kendi hayatlarındaki yıkımın en orta yerindeydi.

Düşlerin Yüzüne Soğuk Su Vursak Kendine Gelir mi O Temiz Yanımız?

Hatırlamak düşmandır; ruhu yorar, beyni yorara, kalbi yorara…

Aşıktım Hatırlamıyorum, bizi uyuşturan, şaşırtan, rahatlatan, ağlatan, güldüren kısacası bizi biz yapan tüm yönlerimize sesleniyor. Yitip gitmeye yüz tutmuş o “çok sevgili” yaşanmışlıkların içine yolculuğa çıkartıyor. “Yürekte demlenmiş”, damıtılmış kelimelerin bir araya gelmesiyle kurgulanmış uzun öyküler ve denemelerle edebiyatın büyülü lezzetini tattırıyor.

Asiktim hatirlamiyorum Caner YamanCaner Yaman “İçimdeki bütün sesler sustuğunda, bir odada tek başıma kaldığımda yalnızlıktan değil yazdıklarımdan medet umuyorum. Çünkü onlar kendime söyleyemediklerim oluyor, herkesten gizlediklerim… bazen can yakıyor, bazen can veriyor!” diyor. Yaklaşın yaklaşın bu kitap hepimizin gizini çözüyor. Bizi ortaklaştırıyor!

Kurşun kalemle yazılmış bir hikâyenin altında, sayfalarda kalmış izler gibisin. Yeni hikâyeler yazılsa da üstüne, altta hep görünensin. Ben bu şiiri sana vermeyeceğim. Sen, sende ne yazdığını bilemeyeceksin.

3.89/5 (191)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.