Aşık Olmak-Osho

Osho’nun Aşık Olmak Kitabını Oku, Osho’nun Aşık Olmak Kitabından Sözler, Osho’nun Aşık Olmak Kitap Özeti, Osho’nun Aşık Olmak Kitabından Aşk Sözleri, Osho’nun Aşık Olmak Kitabı Hakkında.

Aşık Olmak ile ilgili birçok kitap yazılmıştır. Aşkı tarif eden kitaplar, aşk nedir diyen kitaplar. Bu yazımızda Tam adı Chandra Mohan Jain olan Osho’nun Aşık Olmak kitabından bazı alıntılar yapacağız.

Hintli mistik Osho’nun ‘Aşık Olmak’ adlı kitabında alıntılar:

Aşk öğrenilemez. Aşk geliştirilemez. Geliştirilmiş aşk, aşk bile olmayacaktır. O gerçek bir gül olmayacaktır, o plastik bir çiçek olacaktır. Bir şeyi öğrendiğinde, bu onun dışardan gelen bir şey olduğu anlamına gelir; o içsel bir gelişme değildir. Ve şayet aşk hakiki ve sahici olacaksa, o senin içsel gelişiminle olmak zorundadır.asik olmak Osho

Aşk yegâne dindir, yegâne Tanrı’dır. Yaşanması, anlaşılması gereken yegâne gizemdir. Aşk anlaşıldığında sen tüm ermişleri ve dünyanın tüm mistiklerini anlamış olacaksın. O zor bir şey değildir. O senin kalp atışın ya da nefesin kadar basittir. O sana gelir, o sana toplum tarafından verilmez. Ve vurgulamak istediğim nokta budur: Aşk doğuştan gelir.

4.25/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺