Arthur Zico Sözleri

Arthur Zico’nun Unutulmaz Sözleri, Arthur Zico’nun Jose Mourinho İle İlgili Sözleri, Arthur Zico’nun Fenerbahçe Hakkındaki Sözleri, Arthur Zico’nun Türk Futbolu İle İlgili Sözleri, Arthur Zico’nun Futbol Sözleri, Arthur Zico’nun Spor Sözleri.

Tam adı Arthur Antunes Coimbra olarak bilinen Brezilyalı dünyaca ünlü eski futbolcu Arthur Zico ayrıca Brezilya’nın ve dünya futbolunun 80’li yıllardaki en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilmektedir.

Bir dönem Fenerbahçe’nin de teknik direktörlüğünü yapmış teknik direktör, eski futbolcu spor adamı Arthur Zico’nun sözleri:

Brezilya, Japon ve Türk futbolu arasında inanılmaz farklar var. Bu konuda ciltler dolusu kitap yazılır. Latin Amerika futbolunda yaratıcılık öne çıkar. Futbolcular baskı hissetmeden rahat oynar. Japonlar disiplinli ve verilen direktiflere uygun oynamaya çalışırlar ki bu bana göre bazı problemlerin doğmasına sebep oluyor. Çünkü her futbolcu aynı fiziki güce sahip değil. Türkler ise daha güçlü,daha baskılı ve aynı zamanda teknik oynamaya çalışıyor.Avrupa’dan,Amerika’dan bir şeyler var.Ama sanırım taktiksel eksikleri kolay gideremiyorlar.

Mourinho’yu da teknik adam olarak çok beğeniyorum. Porto’da çalıştığı dönemden bu yana onu takip ederim.

2007 yılı bizim için mutlu bir yıl oldu. Bu sene 100. yılımızdı, bizim için önemli bir seneydi. 100. yılımızda elde edebileceğimiz bütün başarıları elde ederek, herkesi mutlu ettik.Arthur Zico Sozleri

Başarımızda taraftarımızın büyük payı da var. Taraftarımızla takımımız arasında bir bağ oluştu. Taraftarlarımızda sanki saha içinde takımımızla birlikte oynuyordu. Fenerbahçe Teknik Direktörü iken.

Beşiktaş ve Galatasaray saygı duyulması gereken takımlar.

3.71/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.