Annie Besant Sözleri

Annie Besant’in Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (Sav) Hakkındaki Sözleri, Annie Besant’in Özlü Sözleri, Annie Besant’in Söylediği Sözler, Annie Besant’in Müslümanlık Hakkındaki Sözleri, Annie Besant’in Anlamlı Sözleri, Annie Besant’in Güzel Sözleri, Annie Besant’in Kadınlar Hakkındaki Sözleri.

Bu yazımızda 1 Ekim 1847 tarihinde doğan ve 20 Eylül 1933 tarihinde Hindistan Adyar’da ölen Hindistan’da yaşamış İngiliz teosofist ve milliyetçi lider kadın Annie Besant sözlerine yer vereceğiz.

Hindistan’da İngiliz teosofist ve milliyetçi lider kadın Annie Besant’in sözleri:

Bitmeyen bir hayranlık, sürekli bir saygı, Arabistan’ın bu büyük Peygamberinin hayatını ve şahsiyetini inceleyen ve nasıl öğrettiğini, nasıl yaşadığını bilen herkesin bu güçlü Peygamber için ürpertici bir saygıyla dolmaması mümkün değildir. Kitabımda söyleyeceklerimin pek çoğu, çoklarının bildiği şeyler olsa da, ben onları ne zaman yeni baştan okusam, bu Arabistanlı Muallim için hep yeni bir hayranlık, yeni bir saygı duyuyorum.Annie Besant Sozleri

Muhammed ile ilgili okuduğum her satırda, O’na karşı daha fazla hayranlık ve hürmet duyuyorum.

Zaman zaman kadının İslam’da Hıristiyanlıkta olduğunkinden daha hür olduğunu düşünüyorum. İslam’da kadın, tek evliliği vazeden inanç tarafından korunmuştur. El-Kuran’da, kadınlarla ilgili kanunlar daha adil ve liberaldir. Daha son yirmi yıldır Hıristiyan İngiltere, kadının mülk edinmesi hakkını kabul etmiş oluyorken, İslam bu hakkı her zaman tanımıştır.

2.33/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺