Anneler Günü Sözleri

Anneler Günü İle İlgili En Güzel Sözler, Anneler Günü Hediyeleri Nelerdir, Anneler Günü Ne Zaman Kutlanır, Anneler Günü Neden Kutlanır, Anneler Günü Niçin Kutlanır, Anneler Günü Anlamlı Sözleri, Anneler Güzel sözler, Anneler Üzerine Söylenmiş Güzel Sözler, Anneler Günü En Güzel Sözleri, Anneler Günü En Güzel Mesajları, Anneler Günü En Güzel Resimli Sözler, Anneler Günü En Güzel Şiirleri, Anneler Günü En Güzel Kısa Mesajlar, Anneler Günü Kısa Sözleri, Anneler Günü Tarihi, Anneler Günü İle İlgili Mesajlar, Anneler Günü İle İlgili Şiirler.

Anna Jarvis, annesini kaybettiğinde 41 yaşındaydı ve annesine yaşarken yeterince ilgi göstermediğini düşünüyordu. Ann Maria 1905 Mayıs’ının 2. pazar günü ölünce, kızının yıllarca sürecek üzüntüsü de başlamıştı. 1907 yılına gelindiğinde Anna Jarvis arkadaşlarıyla birlikte her Mayıs ayının 2. pazar günü, anneler için kutlama yapmaya karar verdi. 10 Mayıs 1908 tarihinde West Virginia’daki bir kilisede ilk anneler günü kutlandı. ABD Başkanı Woodrow Wilson 1914’te Mayıs ayının 2. pazar gününü ‘Anneler Günü’ olarak ilan etti. Anneler Günü ülkemizde Türk Kadınlar Birliği’nin girişimleriyle 1955’ten beri yaşatılan bir gelenek haline geldi.

Bu özel günde annemize, Anneler Günü hediyesi alıp sevindirmeliyiz. Annemize olan sevgimiz ne bir güne sığar, ne bir aya, ne bir yıla, annemize olan sevgimiz bir ömürlüktür. Sadece Anneler Günü’nde değil 365 gün boyunca annemize her günün bir Anneler Günü olduğunu göstermeli, onları kırmamalı, annelerimizin sözlerinden çıkmamalıyız. Anneler Günü’nde annemize verilecek en güzel hediye hayırlı bir evlat olmaktır.

Türkiye’de 2015 Anneler Günü 10 Mayıs 2013 Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü ile ilgili en güzel sözler, mesajlar, sevgi sözleri:

Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük sansım, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum annem.

Benim için her şeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine. Anneler günün kutlu olsun.

Bir anne yüreği dibinde af bulunan bir uçurumdur.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında Sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

Sen varken ben yoktum. Sen açken ben toktum.Şimdi de sonra da başımın tacı annem.Seni hep seveceğim benim canım annem. Anneler günün kutlu olsun.

Yeryüzündeki binlerce çiçek arasından en güzeli ve anlamlısı olan anneme, seni çok ama çok seviyorum. En anlamlı günde yanında olabilecek olmak çok güzel.

Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum anne. Bu dünyadaki en güvenli sığınağım senin kucağın. Benim annem olman bu dünyadaki en büyük sansım. Seni seviyorum annem.

Başımın tacı, her derdimin ilacı. Bilsen ki kaç yaşıma gelsem, ben hep muhtacım. Sana, sevgine, sesine, şefkatine, gül kokuna, cennet kucağına. İyi ki varsın, iyi ki benim canım Annemsin.

Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır için çok teşekkürler canım anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

Koşulsuz olan; iyilik, şefkat, sevgi, güzellik, mutluluk, her iyi duygu, her güzel hareket nedir? Diye sorulan bir soruyla yaşamımın sınavına girsem, sayende en yüksek notu alıp mezun olurum Annem. Çünkü tek cevap “ANNE” yani sensin.

Canım Annem, benim senin varlığın her şeyiyle bana hayat veriyor. Senin o sıcacık sevgin vazgeçilmez sıcaklığın her zaman beni ısıttı, hep nerde zorda kalsam bana bir çıkar yolu buldun karanlıkta kaldığımda ay gibi parlayan ışığım, soğukta üşüdüğümde içimi sıcacık ısıtan sevginle her zaman yanımda oldun. İyi ki varsın iyi ki benim annemsin senin gibi annem olduğu için Allah’ıma sonsuz şükürler olsun seni çok seviyorum. Can özüm biricik anacığım, anneler gününü canı gönülden kutlarım, ellerinden öperim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Sen öğrettin; sevgiyi, saygıyı, hem kaya gibi sağlam, hem merhametli hem adil olmayı. Dik yokuşlarda, rampalarda, en yüksek merdivenlerde vazgeçmeden tırmanmayı, ihtiyacı olan ellere, el uzatmayı, çalışmayı, üretmeyi, paylaşmayı, bu dünyada sadece “insanlığı kaybetmeme” inadı taşımayı, tüm bunları sen öğrettin baş tacım. Her günün kutlu olsun.anneler gunu siirleri

Ana sevgisi, bencil duyguların en üstünüdür.

Hiç bir süs ve elbise bir kadını, analık sevgisi kadar güzelleştiremez.

Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Seni unutmadığımı bugünde bilmeni istedim. Anneler günün kutlu olsun dünyanın en güzel ve özel annesi.

Anneler Günü Sözleri Devamı Sayfa 2’de.

3.6/5 (110)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.