Anna Marie Jarvis Sözleri

Anna Jarvis’in Sözleri, Anna Marie Jarvis’in Sözleri, Anneler Günü Sözleri, Anneler Gününün Simgesi Beyaz Karanfil, Anna Marie Jarvis’in Özlü Sözleri, Anna Marie Jarvis’in Anneler Günü Sözleri, Anna Marie Jarvis’in Anneler Hakkında Sözleri.

Tüm dünyada her yıl Mayıs ayının 2. Pazar günü anneler günü olarak kutlanır. Peki, anneler günü niçin Mayıs ayının 2. Pazar gününde kutlanır, Anneler Günü Nedir, Anneler Günü Niçin Kutlanır, Anneler Günü Neden Kutlanır, Anneler Günü İlk Ne Zaman Kutlanmıştır bu soruları birçoğumuz bilmeyiz. Anna Marie Jarvis’in annesi Ann Maria 1905 Mayıs’ının 2. pazar gününde öldüğünü kızı Anna Marie Jarvis annesi hayatta iken yeterince ilgi göstermediği düşünür.

1907 yılına gelindiğinde Anna Jarvis arkadaşlarıyla birlikte her Mayıs ayının 2. pazar günü, anneler için kutlama yapmaya karar verir. 10 Mayıs 1908 tarihinde West Virginia’daki bir kilisede ilk anneler günü kutlandı. ABD Başkanı Woodrow Wilson 1914’te Mayıs ayının 2. pazar gününü ülke genelinde Anneler Günü olarak ilan etmesi ile Anneler Günü kutlanmaya başlanmıştır. Daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır.

Anneler Günü’nü başlamasına vesile olan Anna Marie Jarvis’in sözleri:Anna Marie Jarvis Sozleri

Beyaz karanfil tercih edilebilir. Çünkü beyaz karanfil, annelik erdemlerinin bazılarını simgelediği düşünebilir. Beyazlık saflık anlamına gelir. Onun kalıcı nitelikleri; bağlılık, onun kokusu aşk,  onun geniş büyüme alanı; merhamet. Onun şekli güzelliktir.

Tanrı vefalı annelerimizi korusun.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺