Angelina Jolie Sözleri

Angelina Jolie’nin Özlü Sözleri, Angelina Jolie’nin Türkiye Hakkındaki Sözleri, Angelina Jolie’nin Türkiye İle İlgili Sözleri, Angelina Jolie’nin Türkiye Hükümeti Hakkındaki Sözleri, Angelina Jolie’nin Brad Pitt İle İlgili Sözleri, Angelina Jolie’nin Suriye İle İlgili Sözleri, İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie’nin Sözleri.

Tam adı Angelina Jolie Voight olan dünyaca ünlü sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (UNHCR) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie’nin sözleri:

Biz Batı’dakiler ne mülteci krizinin ortasındayız ne de en büyük fedakârlıkları yapan kişiler. Göç korkusu yaşayan ülkeler kendilerini korumak için yarışıyor.

Türkiye, Pakistan, Lübnan, Etiyopya ve Ürdün’ün mülteci krizinde büyük fedakarlıklar gösterdi.

Land of Blood and Honey filmim hakkında ise Brad Pitt benim bir kâbus olduğumu düşünüyor.

ABD hükümetinin silahlara harcadığı para eğitime harcansa çok daha iyi olmaz mı?

Sorunlar öncelik sırasına göre çözülmeli. Dünyanın yaşadığı en büyük sorunlardan ikisi, savaş ve eğitimsizlik.

İlişkide sadakatin çok da gerekli olduğunu sanmıyorum. Açık bir ilişki de tek eşli bir ilişki gibi gayet başarılı olabilir.

Türk hükümeti büyük cömertlik göstererek bu olağanüstü kampı kurmuş. Gerçekten çok etkileyici.

Bütün küçük kızlar balerin filan olmak isterken ben vampir filan olmak istiyordum.

Yorgunluğumuzu banyoda atıyoruz. Suyun içindeyken aklımıza ne gelirse konuşuyoruz. İnanılmaz keyifli dakikalar geçiriyoruz. Brat Pitt için.

Şimdi ondan on kat daha fazla sığınmacı var. Çok minnettarız. Bugün çok sayıda aileyle ve çocukla da görüştüm. Aileler ve çocuklar da Türk halkına ve Türk hükümetine aynı şekilde minnettarlar. Çok duygusallar ve Suriye’de yaşananlardan dolayı büyük endişe duyuyorlar, Suriye’de kalan aileleri ve arkadaşlarını merak ediyorlar.

Hiç bir zaman durulmuş gibi hissetmedim. Öyle hissederseniz hayata bağlanamazsınız.

Ne terapisi? Benim rollerim terapim zaten.

Washington’un 1989 BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni onaylamamış olmasını, yüz kızartıcı, utanç verici buluyorum.

ABD hükümetinin silahlara harcadığı para eğitime harcansa çok daha iyi olmaz mı?

Hep olmak istediğim kadınları oynadım.

Türk hükümeti büyük cömertlik göstererek bu olağanüstü kampı kurmuş. Gerçekten çok etkileyici. Guterres’in söylediği gibi hepimiz ülkelerinden kaçmak zorunda kalan ailelerin barındırılması için bu şartlarda kamplar olmasını umut ediyoruz. Hiçbir yerde bunun gibi bir kamp görmedim.

Amerikalı olmanın korkunç, utanç verici bir şey olduğunu düşünüyorum. Kongre, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni bir an önce imzalayarak Amerikalıları bu utançtan kurtarmalı. Çocuklar, çocuk hakları gerçekten önemseniyorsa, böyle bir sözleşmenin onaylanmamasına nasıl cesaret edilir, anlayamıyorum.

Bana göre bir tanrıya inanmaya gerek yok.

Sorunlar öncelik sırasına göre çözülmeli. Dünyanın yaşadığı en büyük sorunlardan ikisi, savaş ve eğitimsizlik.Angelina Jolie Sozleri

İstenilen maddi yardım toplamı, Irak’ta 8 saatte harcanan paraya eşit. Yani birkaç saatlik savaşın maliyeti, dünyada 150 bin çocuğun okula gidebilmek için gerek duyduğu maliyete denk. Eğitim gibi gönülleri kazandıran, özgürlük veren başka bir şey daha yok. Dünyada sorunları, savaşı azaltmanın tek yolu eğitimden ve çocukları eğitmekten geçer.

En iyi arkadaşım. Çok sevecen ve anlayışlı bir baba. Gökyüzünden dünyaya düşmüş bir melek, eğer o olmasaydı çocuk doğurmayı aklımın ucundan bile geçirmezdim. Brat Pitt hakkında.

4/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺