Anafora Kapılmak-Ömer Çeşit

Ömer Çeşit’in Anafora Kapılmak Kitabını Oku, Ömer Çeşit’in Anafora Kapılmak Kitabından Alıntılar, Ömer Çeşit’in Anafora Kapılmak Kitabından Sözler, Ömer Çeşit’in Anafora Kapılmak Kitabının Konusu.

Genç yazar Ömer Çeşit’in Destek Yayınları tarafından çıkan Anafora Kapılmak adlı kitabında Ana karakter Bay C’nin varoluşu ve bu süreçte ne tür kişilik çatışmalarına girdiğine tanık olacağız.

Ömer Çeşit’in Anafora Kapılmak kitabından sözler, alıntılar:

Realist değil miyim yeterince? Realizm dediğiniz şey nedir ki? Realizm romantizme karşı galip gelse de realizm romantizme her daim âşık olmaya mahkûmdur. Bu da her ikisini eşit seviyeye getirir. Ölüm realistken doğum romantiktir. Her ağlayan bebek artık yeter diye sırf bu yüzden ağlar.

Meselenin özü dengesizce bağırmaktır yalnızken, mertliğin bozulduğu bu yıllarda kangren olmanın marifeti kalmadı, çalılıklar yoğunca sıkıştırmıştı fareleri. Yoksunluk gözlerin yaşlarındaydı. Kaburgaları gözükenler, yükseklerdeki gökdelenlere kandırılmaktaydı. O yan taraftaki çimentonun içi topraktan tükenmişti.Anafora Kapilmak Omer Cesit

Bir ağaç gövdesindeki yapraklar pike şeklinde uçuşarak gezindiler göklerin semasında. Kırılmak hak değil başarıydı. Kulun köpeklerle bağdaştırılamayacağı zamanlardı.

Anaforun içine çekilip, içine düşmeden, yeni bir anlam yaratılamayacağını kavramış bulunuyordu.

2.86/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.